Adnan Oktar mağdurlarının sosyal medyadan mahkemeye başvurması! “Twitter'da çifte standart var…”

Adnan Oktar Organize Suç Örgütü'ne açılan davada örgütün lideri Adnan Oktar'a 8 bin 658 yıl hapis cezası verildi. Adnan Oktar, cezaevinde örgütsel faaliyetlerini ağırlıklı olarak avukatlar aracılığıyla sürdürerek örgütü ayakta tutmaya ve üye kazanmaya çalıştığı iddiasıyla Erzurum'dan Van'daki kapalı yüksek güvenlikli ceza infaz kurumuna nakledildi. Soruşturma kapsamında Oktar hakkında 43,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

ÇARPICI İDDİA: “ÖRGÜT SOSYAL MEDYA KULLANIYOR”

Soruşturma devam ederken Adnan Oktar'ın mağdurları, örgütün sosyal medya üzerinden başta mağdur ve müştekiler olmak üzere kamu görevlilerini ve basın mensuplarını sindirmeye çalıştığı iddiasıyla mahkemeye başvurdu.

Mağdurlar ifadelerinde şunları söyledi:

“Adnan Oktar Organize Suç Örgütü, sosyal medya platformlarını, başta mağdur ve müşteki olmak üzere kamu görevlilerini ve basın mensuplarını korkutmak ve gücünü ortaya koymak amacıyla kullanıyor. Bu nedenle, terörle mücadelemizde en önemli silahı olan sosyal medyayı kullanıyor. Organize suç örgütü, geri dönülemez zararlara neden olmakta ve mağdurların hayatlarını sona erdirme noktasına getirmektedir.” Operasyon ve yargılama aşamalarında yer alan kamu görevlilerinin özel hayatlarına yönelik iftira ve yalan beyanlarla sistematik saldırıların devam etmesi, basın mensuplarına ve terör örgütüne destek veren vatandaşlara yönelik akıl almaz saldırıların devam etmesi nedeniyle İstanbul mahkemesine başvurduk. dava .

Bizim istediğimiz, suçun bu platformda işlenmesine olanak sağlayan ilgili delillerin ve altyapının ortadan kaldırılması ve Platform X'in tıpkı Almanya, İngiltere ve birçok ülkede olduğu gibi hukuka ve yasal düzenlemelere uygun olarak faaliyetlerini sürdürmesidir. Avrupa ülkeleri yoksa kapatılması lazım.

“Haksızlık nedeniyle hukuki yolların uygulanamadığı görülmüştür.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Cevap Haluk Bayraktar'ın sert sözlerine İmamoğlu'ndan “göreceli” yanıt
Her satırı korkunç!  Önce tecavüz etti, sonra vahşice öldürdüHer satırı korkunç! Önce tecavüz etti, sonra vahşice öldürdü
Seçim günü günün gündemi buydu!  Yeni gelişmeSeçim günü günün gündemi buydu! Yeni gelişme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir