Çankaya Belediyesi'nin Nisan ayı etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor – KÜLTÜR SANAT

Kültür ve sanat merkezlerindeki tiyatro ve sergiler sanatseverlerin ilgi odağı haline geliyor. Yıkılan şehrin hikâyesini anlatan Bir Antakya Hikayesi halktan büyük ilgi gördü.Fikret Otyam Sanat Merkezi, Rotayı Yeniden Yaratmak sergisine ev sahipliği yaptı.
Çankaya Belediyesi'nin Nisan ayı faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor. “Rota Yeniden Yaratılıyor” sergisi Fikret Otyam Kültür Merkezi'nde açıldı. Ece Akay, Uzay Çöpü, Zeynep Karabacak, Deniz Altay Kaya, Kayahan Kaya, Şeyma Tüzül, Aykut Öz, Erinç Ulusoy, Çağıl Ömerbaş ve Evren Özesen gibi farklı disiplinlerden sanatçıların eserlerinden oluşan sergi, 2017'den bu yana sanatseverleri ağırlayacak. 19 Mayıs'ta.GERİ DÖNECEĞİZ
“Bir Antakya Hikayesi” adlı oyun Yılmaz Güney Sahnesi'nde sahnelendi. Bilgin Neşe'nin yazdığı, Canser Dayanır'ın sahneye koyduğu oyun, Çankayalı tiyatroseverlerden tam not aldı. İzleyiciyi hayalleri ve arzularıyla Antakya'ya doğru bir yolculuğa çıkaran “Bir Antakya Hikayesi”, yıkılan bir şehrin hikâyesini anlatıyor. Antakya'nın hikâyesinin, aşkların ve kardeşlik içinde yaşamasını bilen sosyolojinin şiir ve müzikle harmanlanarak anlatıldığı gösteride, “Her şeye rağmen geri döneceğiz!” mesaj veriliyor.YOL YENİDEN OLUŞTURULDUİnsanın yaşam hedeflerinin ve bu hedeflere ulaşmak için gösterdiği çabaların yanı sıra yaşam boyunca karşılaşılan olayların, hedeflerin seyrini değiştirdiğini vurgulayan sergi, bu karmaşıklığı “yol” temasıyla anlatıyor. Ziyaretçilerini belirsizlik kavramıyla düşünmeye teşvik eden Rota Yeniden Yaratılıyor, popüler kültürün temel kavramlarının yeniden yorumlandığı bir neden-sonuç eleştirisi. Sergi, Fikret Otyam Sanat Merkezi'nde 19 Mayıs'a kadar haftanın her günü 09:00 – 20:00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir