Mudanya Belediyesi “Rota Myrleia” doğa ve yürüyüş tutkunlarını ağırladı – GÜNDEM

Mudanya Belediyesi'nin Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği yürüyüşe katılan doğa severler “Rota Myrleia” ile doğa, kültür ve tarihe keyifli bir yolculuk yaptı. İlçenin doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtmak amacıyla “Rota Myrleia” projesini hayata geçiren Mudanya Belediyesi, “Neredesin Hylas” sloganıyla düzenlediği Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında doğa ve gezi severleri ağırladı.
Tirilye Çamlı Kahve önünden başlayıp Kapanca antik limanında sona eren yürüyüş 6,7 kilometre uzunluğunda ve orta zorluk seviyesinde gerçekleşti. Etkinlikte hazır bulunan yüzlerce kişi ilçenin güzelliklerini yakından görme fırsatı yakaladı. Mudanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Başkanı Sevgi Ursavaş, Myrleia rotasının ilk etabının trekking, dini, 131,6 kilometrelik yaya ve bisiklet güzergahı, kültürel amaçlı güzergah ilan edilerek şöyle açıklandı: “İkinci etap kamp. Çalışmaları da tamamladık. 200 metrekarelik alanı kapsayacak projenin Valilikten onay talebi” Antik Yol olarak yaklaşık 85,5 km yol, zeytin ağacı yolu, incir ağacı yolu, İstiklal yolu ve yürüyüş yolu tamamlanmış olup Myrleia rotasına beş etap daha eklenecek projemiz hizmet vermektedir. toplam uzunluğu 217 km olan tüm tarih ve doğa tutkunlarını keyifli bir Mudanya gezisine davet ediyoruz.
CHP İlçe Başkanı Furkan Kurtuluş Atalay ve Mudanya Belediye Meclis üyelerinin katıldığı yürüyüş sonunda bölgedeki çöpler toplandı ve halkın doğa bilincini artırmak amacıyla bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir