Wilfried Zaha: Galatasaray'daki ilk yılımda yüzde 100'ümü vermem beklenemez

genişletmek

KAYNAK DHA

Antalya kampında basına açıklama yapan Zaha, sezon başında hazırlık kampı yapmadığını vurgulayarak şöyle konuştu: “Bu konuda ne diyeyim. Sezon başından bu yana 47 maç oynadık. İlk 11 arasında bunlardan kaç tanesine başladım? Belki 14-15 maçta. Duruma baktığınızda aslında sezon başında hazırlık antrenmanım yoktu ve sakatlandım. Buna rağmen oynadığım maçlarda 9 gol attım. Bu nedenle sakatlıktan iyi bir dönüş olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Avrupa’nın en iyisini yaptığımıza inanıyorum”

Giallorossi'nin Avrupa kupalarındaki performansını değerlendiren Zaha, şunları söyledi: “Benim için inanılmaz bir deneyimdi. İlk kez Şampiyonlar Ligi deneyimini yaşadım. Bizim açımızdan Avrupa'da takım olarak elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı düşünüyorum. Öte yandan Avrupa’nın en iyi kulüplerine karşı oynadık. Tabii burada takım tecrübesi de devreye girdi. Ancak elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı düşünüyorum” dedi.

“Türkiye'nin en iyi takımı olduğumuza inanıyorum”

Sezon sonunda şampiyon olacaklarını belirten Fildişi Sahilli oyuncu, şöyle konuştu: “Şu anda Türkiye'nin en iyi takımı olduğumuzu düşünüyorum. Sezon sonuna bakarsam bu maça devam edersek sezon sonunda şampiyon olacağımızı düşünüyorum. Genel olarak saha oyuncuları birbirine yaklaştırır. Ayrı kalan oyuncular antrenman kampı sırasında da birbirlerine yakınlaşıyor. Birlikte vakit geçirin, ders çalışın ve antrenman yapın. Bu nedenle saha genellikle oyuncuları birbirine yakınlaştırır. En iyi arkadaşım diyebileceğim insanlar; Tanguy, Ziyech ve Sacha… Ama o gitti. Onun yerine Serge var. “Bunu söyleyebilirim” yorumunu yaptı.

“4 AYDIR YARALIYIM”

Sakatlığı nedeniyle beklediğini elde edemediğini de söyleyen 31 yaşındaki futbolcu, şunları söyledi: “Daha önce de söylediğiniz gibi İngiltere'de oynadım ama İngiltere'de oynadığım süre 13 yıldan fazlaydı. Burada konuşulan şey benim buraya geldiğim, 4 ay boyunca sakat kaldığım. O sakatlığı atlattım ve tekrar sahalara döndüm. Her şey birdenbire olmuyor. Videolarım sosyal medyada yayınlanıyor. İngiltere'de böyle oynadı. Ancak bu hedefe ulaşmak ve o performansa ulaşmak 10 yıllık bir çalışma gerektirdi. Bu hedefe ulaşmak bir gecede gerçekleşmez. Bunu bir günde başaramazsınız. İlk yılımda Galatasaray'a yüzde 100'ümü vermem beklenemez. Çünkü bu bir süreç. Bu zaman alan bir şey dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir