Trafikte yaşanan olayla gündeme gelen Maserati’li polisin eşi açıkladı: Üzerime kayıtlı 3 villa, 1 restoran, 1 iş yeri, 2 otomobil var

İzmir-İstanbul karayolunda Maserati kullandığı sırada trafikte tartışan avukat Fatih Uzun’un ayağını kırmakla suçlanan polis memuru HTÜ, tutuklandı. Narkotik şubesinden daha pasif bir birime transfer edildi. Müfettiş hem karayolu kazasını hem de polis malını inceledi. Soruşturma sonuçlarına göre polis memuru hakkında işlem yapılacağı öğrenildi.

6 YIL 10 AY HAPİS GEREKLİ

Manisa Soma Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre kaza, 22 Nisan 2023 günü saat 17.30 sıralarında İzmir-İstanbul karayolu üzerinde meydana geldi. Geçen otomobilin sürücüsü Fatih Uzun ve diğer aracın sürücüsü HTÜ. Trafikte tartışma çıktı. Birbirlerine küfür eden taraflar, araçlarını yol kenarına çekerken tartışmaya devam etti. Fatih Uzun’un yumruğunu HTÜ’ye savurduğu ancak vurmadığı iddia edilirken, HTU’nun Fatih Uzun’un dizini tekmeyle yaraladığını söylemesinin ardından, “Kimin kim olduğunu bilmiyorsunuz” dediği öne sürüldü.

İddianamede Fatih Uzun’un, “Plakanız Türkiye Cumhuriyeti, bütün savcılar mafya benim elimde, buraya düştüğünüz için sizi sorumlu tutarım, bu iş bitmedi” diyerek tehdit ettiği belirtildi. İddianamede Fatih Uzun’un bacağının kırıldığı, olayla ilgili kamu davası açılması için yeterli şüphenin bulunduğu, HTÜ’nün “alenen aşağılama” ve “kasten yaralama” suçlarından yargılanması gerektiği ileri sürülürken, davayı HTÜ’nün kestiği öğrenildi. Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla mücadele eden polis memuru.HTU’dan 6 yıl 10 ay hapsi istendi.

“GİTMEYİ PLANLAYIN”

DHA muhabiri, HTU’nun eşi Özlem Ü. Onunla Ortaca’daki evinde tanıştı. İnternet üzerinden zayıflama çayı sattığını, 7 yıldır bu işi yaptığını ve 15 sigortalı çalışanı olduğunu söyleyen Özlem Ü, “Mal varlığı şirketime, şirket bana aittir. Benim olan karımındır. Eşim olan benim de karımdır” dedi.

maserati-polis-soruşturmalar-açık-parti-dhaya-speak_2648_dhaphoto13

Eşinin 18 yıldır devlete hizmet ettiğini belirten Özlem Ü., 3 ay önce arifesinde konuyu avukat Fatih Uzun ile paylaşarak, yargıdaki boşlukla birlikte planlı hareket ettiğini ve yargıyı zedelediğini öne sürdü. eşinin, çocuklarının ve işinin itibarı” diyerek mağduru oynamak için bu yola başvurmuştur. Mahkemede bu yola başvurarak toplumdaki algıyı değiştirmek istemiştir. Avukat olması işini kolaylaştırmıştır. Konu tamamen raydan çıkmıştır. art niyet arıyor” diyor.

maserati-polis-soruşturmalar-açık-partiler-dhaya-speak_2648_dhaphoto4

Özlem Ü.’nün iddiasına göre kazanın Maserati değil, trafik kazası olduğu öğrenildi. Karşı tarafın bu olaya hazırlık yaptığı iddiasını şu ifadeyle destekleyin:

maserati-polis-soruşturmalar-açık-partiler-dhaya-speak_2648_dhaphoto2

“Sosyal medyadan fotoğraflarımızı çekip eşimin fotoğrafını Maserati arabanın yanına koyarak ‘Bu arabayı nasıl almış’ algısı oluştu. Karşı tarafın çocuğuyla bir fotoğraf paylaşıp toplumda farklı bir algı yaratmaya çalışması çok havalı değil mi? Parti günü çocuklarım sosyal medyada ve televizyonda babalarının boydan boya fotoğraflarını görüp istiyor. Burada mağdur olan kim, çocukları kim?

maserati-polis-soruşturmalar-açık-partiler-dhaya-speak_2648_dhaphoto1

“AYA SAKATTI”

Özlem Ü, avukat Fatih Uzun’un kazada ayağından yaralandığını ve görüştüklerinde topalladığını söyledi. İlk ifadesinde. Arabalarında kamera olduğunu düşünemediğini ve farklı bir ifade verdiğini, ardından kamera olduğunu öğrenince ifadesini değiştirdiğini söylüyor. Böyle bir yarıktan haberim yoktu” diyor.

“ÜÇ VİLLA VE BİR RESTORAN KAYDIM YAPTIM”

“Narkotik Şube’de göçmen kaçakçılığı suçundan davası gündeme gelen kişi bu birimde çalışabilir mi?” diye soruyor Özlem Ü. ve devam ediyor:

“Varlıklarımızı saklayan insanlar değiliz. Hepsi eşya beyannamesinde mevcuttur. Tüm varlıklarım şirketime ve şirket bana aittir. Benim olan karımındır. Karım olan benim de karımdır. Sosyal medyada paylaşılan bisiklet polise ait. Eşim görevdeyken bir kaza geçirdi. Kazadan sonra gerildim ve ondan bisiklete binmemesini istedim. Daha sonra motosikleti polis merkezine teslim etti. Üzerime kayıtlı 3 villa, 1 restoran, 1 iş yeri, 2 araba var. Eşimin fabrika işçisi olduğuna dair ifade vermesi asılsızdır. Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde narkotik şubesinde değil başka bir birimde görevine devam etmektedir. Polis lüks araca giremez, polis rüşvet alır, polis millet değildir iddiaları benim şeref ve gururumu incitti. Ayrıca sosyal medyada incitici ve küçük düşürücü sözler kullananları da kabul etmeyeceğim.”

“SÜRECİ CİDDİYLE TAKİP EDECEĞİM”

İstanbul Barosu’na bağlı avukatlardan olan ve tatilini Antalya’nın Alanya ilçesinde geçiren Fatih Uzun, yaptığı açıklamada, “Ramazan bayramının 2. günü yolda giderken tatsız ve talihsiz bir kaza ile karşılaştım. Dalaman’dan tatil dönüşü ailemle birlikte İstanbul’a seyahat ediyordum.” Bu olayla ilgili gerekli raporları yaptım, şikayetleri yaptım. Şikayetlerin ardından hem idari hem de adli alanda gerekli soruşturmalar başlatıldı. Bunun üzerine basın mensupları sayesinde bu olayı öğrenince haber yaptılar. Haberin ardından gündemde ciddi bir tepki oluştu. Bu bir polis memurunun raporu. “Kişisel yaralanmalı bir kazaydı, ancak artık kamuoyunun bilgisi haline geldi. Zamanla bu olayın ciddiyeti süreç içinde ortaya çıkacak ve ben bu süreci ciddiye aldığım için, profesyonel olarak içinden geçtiğim için konunun her adımını sizlerle paylaşacağım.”

“MESLEĞİNDEN ÇIKARILACAĞINI UMUT EDİYORUM”

Avukat Uzun, işinden asla vazgeçmeyeceğini belirterek, “Bu sayede firma trafik teröründen belki benim sayemde kurtulmuş olacak. Benim ayağım kırıldı ama en azından diğer insanlar zarar görmesin.” Bunun dışında bu olayda şuna değindik, münferit bir olaydı ve kamuya mal oldu. Ancak maalesef bu olayla ilgili kolluk kuvvetlerimiz hakkında istenmeyen yorumlar yapılıyor. kolluk teşkilatımızı bağlayan bir olay. Emniyet teşkilatımız binlerce kişiden oluşan bir yapı. Bu yapı içerisinde her zaman suça bulaşan istenmeyen kişiler oluyor ama zamanla kolluk teşkilatımızın kolluk kuvvetlerinin özveri ve hassasiyete ihtiyacı var.” Temennim bu arkadaşımızın hem İçişleri Bakanlığı hem de Adalet Bakanlığı nezdinde gerekli işlemlerin yapılarak bir an önce meslekten uzaklaştırılmasıdır.” (DHA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Fidan, Yunan mevkidaşı Gerapetritis'i tebrik ettiFidan, Yunan mevkidaşı Gerapetritis’i tebrik etti
Dünya bu fotoğrafı konuşuyor!  İşte karaya çıkan 5 kişinin mezarı olan denizaltının enkazıDünya bu fotoğrafı konuşuyor! İşte karaya çıkan 5 kişinin mezarı olan denizaltının enkazı
Orada işaret etti: Orada şunu belirtti: “Aleyhinde bir ses olursa aday olmaz …”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir