TBF'den Ergin Atamana'ya destek – Basketbolda son dakika haberleri

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Türkiye Basketbol Federasyonu, dün akşam Maccabi Tel Aviv ile oynanan karşılaşma sonrasında Panathinaikos ve erkek milli basketbol takımı başantrenörü Ergin Ataman'a yönelik bir kişinin yaptığı tehdidi kınadığını duyurdu.

Panathinaikos, EuroLeague play-off ikinci maçında dün akşam İsrail takımı Maccabi Tel Aviv'i konuk etti. Ergin Ataman'ın çalıştırdığı Panathinaikos karşılaşmayı 95-79 kazanarak seriyi 1-1'e getirdi. Maçın ardından soyunma odası koridorlarında yaşanan tartışmalar dikkat çekti.

Panathinaikos ve milli erkek basketbol antrenörü Ergin Ataman, maç sonrası basın toplantısında bir açıklama yaptı. Maccabi Tel Aviv teknik ekibinden birinin kendisini tehdit ettiğini iddia eden Ataman, şunları söyledi: “Gerçekten çok tuhaf. Her zaman korumaya çalıştığım büyük bir organizasyon (EuroLeague), benim aleyhime bir açıklama yapıyor ve lige zarar verdiğimi söylüyor. Eğer yanlış bir şey yaptıysam beni cezalandırın ve gidin. Neden benim aleyhimde bir açıklama yapıyorsunuz?” Bugün maç sonrası soyunma odasına gittiğimde Maccabi'nin teknik adamlarından biri bana şunu söyledi: 'İsrail'de buluşacağız, Siyonistlerin sana ne yapacağını göreceğiz.' Kim olduğunu bilmiyorum, ben Türk milli takım oyuncusu Ergin Ataman'ım “Ben antrenörüm ve Türk vatandaşıyım. Bana hiçbir şey yapamazsın” dedi.

TBF AÇIKLAMASI

Yaşananların ardından Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) da bir açıklama yaparak Ergin Ataman'a destek verdi. Konuya ilişkin TBF'den yapılan açıklamada, “Erkek Milli Takım Teknik Direktörümüz Ergin Ataman'a yönelik yapılan tehdidi kınıyoruz. Ülkemizi yurt dışında temsil eden teknik direktörümüze tam destek verdiğimizi belirtir, başarılar dileriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir