StartGate’in ev sahipliğindeki Mağara Jam’23’te katılım rekoru kırıldı

StartGate oyun üreticilerinden Ataberk Palacıoğlu’nun kurduğu Cave Jam, bu yıl Avrupa ve Orta Doğu’nun dijital oyun ve oyun teknolojileri girişimciliğinin en büyük merkezi StartGate Kampüsü’nde gerçekleştirildi. 16-19 Kasım tarihleri ​​arasında düzenlenen ve 72 saat süren Cave Jam’23 etkinliğinde Türkiye’nin farklı illerinden oyun geliştiricileri “Gizemli Makine” temalı bir oyun geliştirdi.

YAYINLAR 6 BİN 532 SAAT İZLENDİ

7 yıldır devam eden Cave Jam, StartGate ev sahipliğinde bu yıl rekor katılıma ulaştı. Türkiye’nin en büyük oyun geliştirme etkinliği Mağara Jam, 150 fiziki ve 5 bin 350 online katılımcıyla geliştiricilerle buluştu.

Etkinlik sonrasında yayına giren Cave Jam internet sitesi, ilk 48 saatte 166 binden fazla trafik ve 520 binden fazla etkileşim aldı. Sitede yer alan oyunlar 3 günde toplamda 40 binin üzerinde indirme alırken; YouTube’daki canlı yayınlar 100 binin üzerinde kişi tarafından izlendi, toplamda 1 milyon 343 bin 500 izlenme elde edildi ve yayınlar toplamda 6 bin 532 saatten fazla izlendi. Etkinlik sırasında oyun geliştiricilerin yanı sıra yatırımcılar, fenomenler ve diğer ekosistem paydaşları StartGate Kampüsü’nde bir araya geldi.

Mağara Jam kurucusu Ataberk Palacıoğlu, 3 yıldır bu çalışmayı yaptıklarını belirterek, şunları söyledi: “İnanılmaz eğlenceli bir etkinlikti. Katılımcılarımızın üretip eğlendiği sıcak bir ortam oluştu. Hem fiziksel hem de çevrimiçi olarak harika değerlendirmeler aldık. “Cave gibi biz de yaptıklarımızı geliştirmeye devam edeceğiz” dedi. StartGate CEO’su Mustafa Cihat Durmuş şunları söyledi: “Beklediğimizden daha yoğun katılımlı bir etkinlik oldu. “StartGate, katılımcıların tüm ihtiyaçlarını dikkate aldığı için tüm motivasyonlarını ve enerjilerini oyun geliştirmeye adayabildiler ve böylece yüzlerce yaratıcı ve başarılı oyun ortaya çıktı” dedi.

405 OYUN GELİŞTİRİLDİ, EN İYİSİ 9 ARALIK’TA STARTGATE’DE DUYURULACAK

72 saat süren Cave Jam maratonunda 405 oyun geliştirildi. Oyunlar önce halk oylamasına, ardından Cave Jam ön jürisinin oylamasına sunulacak. Son aşamayı temsil eden final jüri oylamasında geliştirilen oyunlar görsellik, özgünlük, oyun tasarımı, ses ve müzik, hikaye ve konsept ve temaya uygunluk kriterlerine göre değerlendirilecek.

İlk 15 kazanan takım bir Mağara Ganimet Sandığı alacak. Ayrıca ilk 3’e giren takımlar; StartGate’in mentorluk, eğitim ve altyapı olanaklarından yararlanma hakkı da dahil olmak üzere destek sağlanacak. 28 Kasım’da en iyi 15 oyunun belirleneceği maceranın kazananları, 9 Aralık’ta StartGate’te gerçekleşecek “Cave Jam’23 Finali” sırasında açıklanacak.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
65 inç televizyonu böyle taşıdılar...65 inç televizyonu böyle taşıdılar…
Vietnam Türkiye'den uzaklaşıyor: Anlaşmaya varıldı! "Ekonominin kalbinde başkonsolosluk açacağız"Vietnam Türkiye’den uzaklaşıyor: Anlaşmaya varıldı! “Ekonominin kalbinde başkonsolosluk açacağız”
İstanbul'da dere taştı, evleri su bastı!İstanbul’da dere taştı, evleri su bastı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir