Kızılay’ın yeni başkanı belli oldu

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından çadır satışının ardından Başkan Kerem Kınık’ın istifasının ardından bugün Kızılay’ın olağanüstü genel kurulu yapıldı.

Yönetim kurulundaki tek aday Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz oybirliğiyle başkan seçildi.

Birinci başkan yardımcılığı görevini yürüten Yılmaz, eski başkan Kerem Kınık’ın istifasının ardından yönetim kurulu başkanlığını yürüttü.

FATMA MERİÇ YILMAZ KİMDİR?

1975 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladı. Aynı hastanede baş asistan olarak çalıştı. 2008 yılında doçent ünvanını alan Yılmaz, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcısı olarak çalıştı.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı’na doçent olarak atanan Yılmaz, aynı üniversitede profesör ünvanını aldı.

2012-2015 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Biyokimya Laboratuvarı Eğitim & Yönetim Müdürü ve Laboratuvar Koordinatörü olarak görev yaptı.

2015-2016 yılları arasında Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği; 2016-2017 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinde bulundu.

Yurt içinde ve yurt dışında yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunan Yılmaz’ın halen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı’nda öğrenimine devam etmektedir. Ankara Şehir Hastanesinde öğretim görevlisi ve Tıbbi Biyokimya Kliniğinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Yılmaz aynı zamanda TÜBİTAK BİDEP danışma kurulu üyesi, Sağlık Bakanlığı tıbbi laboratuvar bilim kurulu üyesi ve IFCC C-NPU komisyonu asil üyesidir. 2015 yılından itibaren Türk Kızılayı yönetim kurulu üyesidir ve halen Kızılay kadın koordinasyon kurulu başkanıdır.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

MENZİL TOPLULUĞUNA YAKINLIĞI İLE BİLİNİR

Kızılay Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, Menzil Cemaati’ne yakınlığıyla biliniyor.

Fatma Meriç Yılmaz’ın Kızılay’a bağlı Menzil Cemaati mensuplarının alımlarında yer aldığı iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir