Japonya’yı vuran 7.6’lık depremde can kaybı artıyor!

Japonya’da meydana gelen depremde Ishikawa Eyaletinde 22, Toyama Eyaletinde 37, Niigata Eyaletinde 21, Fukui Eyaletinde 6 ve Gifu Eyaletinde 1 kişinin yaralandığı bildirildi. Wajima, Nanao ve Suzu şehirlerinde çok sayıda yol ve yapıda maddi hasar meydana geldiği bildirildi.

Wajima şehrinin “Asaichi Dori” turistik bölgesinde dün çıkan yangının tamamen söndürüldüğünü bildiririz. Çıkan yangında bölgede 200 bina kül olurken, su kesintilerinin de yangın söndürme çalışmalarını aksattığı iddia edildi.

10 BİN KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, deprem nedeniyle Noto yarımadasının kuzey bölgelerinde karayolu ulaşımında aksamalar yaşandığını ve hükümetin yardımların deniz yoluyla sevkiyatını koordine ettiğini söyledi. Kishida, kurtarma ve yardım operasyonlarına yaklaşık 10 bin Öz Savunma Güçleri (QSD) üyesinin görev aldığını duyurdu. Japonya Kabine Şefi Yoshimasa Hayashi, deprem nedeniyle evlerinden tahliye edilenlerin sayısının 57 bin 360 olduğunu söyledi.

Japonya’nın Ishikawa eyaleti dün 7,6 büyüklüğündeki depremle sarsılırken, paniğe yol açan deprem Toyama, Niigata, Fukui ve Gifu eyaletlerinin yanı sıra başkent Tokyo ve çevresinde de hissedildi. Kıyı bölgeleri için tsunami uyarısı yapılırken, bazı bölgelerde yüksekliği 1,2 metreye varan tsunami dalgaları gözlemlendi. (İHA)

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Filistin'e destek yürüyüşüne ilk saldırıda yeni gelişme!  Ege Akersoy'a tokat atan şüpheli serbest bırakıldıFilistin’e destek yürüyüşüne ilk saldırıda yeni gelişme! Ege Akersoy’a tokat atan şüpheli serbest bırakıldı
AFAD: Afetzedelere 73 milyar lira yardım ulaştırdıkAFAD: Afetzedelere 73 milyar lira yardım ulaştırdık
Resimler sıcak bir konu haline geldi!  Trafik ışıklarında Filistin mesajıResimler sıcak bir konu haline geldi! Trafik ışıklarında Filistin mesajı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir