Eurovision şarkı yarışmasında Fransa’yı Cezayir asıllı şarkıcı Slimane temsil edecek

Cezayirli sanatçı, 1977’den bu yana şampiyonluk kazanamayan ve 2021’de ikinci olduktan sonra yarışmada sonuncu olan Fransa’yı temsil edecek.

REKLAM

Fransa, gelecek yıl İsveç’te düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması’na Cezayirli sanatçı Slimane ile katılacak.

1977’den bu yana şampiyonluk kazanamayan ve 2021’de ikinci olduktan sonra sıralamada son sırada yer alan Fransa, son dönemde ülkenin yıldızlarından Slimane’nin “Mon Amour (My Love)” şarkısıyla şeytanın bacağını kırmak istiyor. ülkede ortaya çıktı.

Haberi sosyal medya hesaplarından duyuran 34 yaşındaki sanatçı, “Ailem için, kızım için, Fransa için, senin için…” yazdı ve mesajına #Eurovision2024 efektini ekledi.

France Inter’e konuşan şarkıcı, Cezayir’den Fransa’ya kömür sektöründe çalışmak üzere gelen dedesini hatırlatarak “Fransa’yı temsil etmekten gurur duyduğunu” söyledi.

“Fransa’nın Sesi” ödülünün sahibi.

Slimane, 2016 yılında ülkenin en çok izlenen televizyon kanallarından biri olan TF1’de yayınlanan The Voice yetenek yarışmasında birincilik kazanarak adından söz ettirmeyi başardı.

“Des milliers de je t’aime (Binlerce Seni Seviyorum)” şarkısı Spotify’da 30 milyondan fazla dinlenen sanatçı, 2020 yılında satış listelerinde zirveye yerleşen “Versus” adlı şarkısıyla düet yaptı. Vitaa.

Fransa 1977’den beri birinciliği hedefliyor

1977’deki Marie Myriam’dan bu yana Eurovision’u kazanamayan Fransa, 1990’lı yılların en ünlü şarkıcılarından Patricia Kaas ile sekizinci sıraya yükselmeyi başardı.

2021’de Barbara Pravi ile ikinci olan Fransa, 2022’de sondan bir önceki sırayı alarak 24’üncü oldu. Fransa, Zarra ile 2023’te yarışmayı 16. sırada tamamlamayı başardı.

Eurovision Şarkı Yarışması bu yıl 7-11 Mayıs 2024 tarihleri ​​arasında İsveç’in Malmö kentinde düzenlenecek.

BBC verilerine göre yarışmanın 2023 edisyonu dünya çapında 162 milyon izleyici tarafından izlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir