En yeni mobil iletişim teknolojileri Barselona’da tanıtıldı

Telefon şirketleri, İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen 12. Mobil Dünya Kongresi’nde akıllı telefonlarının en son sürümlerini piyasaya sürdü.

Telefon şirketleri, İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen 12. Mobil Dünya Kongresi’nde akıllı telefonlarının en son sürümlerini piyasaya sürdü.

Çinli teknoloji devi Huawei, rakipleri Apple ve Samsung’un yokluğunda P10 ve P10 Plus ile fark yaratmaya çalışıyor.

Ancak en son teknolojik yeniliklerin ötesinde, fuarın baş kahramanı, 126 milyon adetle dünyanın en çok satan telefon modellerinden biri olan Nokia 3310’un yeni versiyonu oldu. Unutulmaz yılan oyunu ile telefonunuz geri döndü.

Dünya Mobil Kongresi’nde cep telefonlarının yanı sıra VR gözlüklerinden akıllı iş ve yaşam sistemlerine yönelik uygulamalara ve yeni nesil 5G ağlarına kadar pek çok yeni teknoloji tanıtıldı.

QUALCOMM 5G Pazarlama Teknik Direktörü Matt Branda:
“Sadece insanları birbirine bağlamakla kalmıyor, çevremizdeki her şey, araçlar, dronlar, sağlık hizmetleri, hepsi bu 5G ağı ile birbirine bağlı.”

Sanal, artırılmış ve karma gerçeklik teknolojisi genellikle oyunlarla tanınır. Ancak bu teknolojinin sağlık hizmetleri için de çok pratik kullanımları var. HTC Vive gözlükleri, tıp öğrencilerinin insan vücudunun içini hissetmesini ve gerçekten hissetmesini sağlar.

VR Fundamental’ın kurucusu Chris Scattergood:
“VR çalışması sırasında, kemik, et ve farklı doku türleri arasındaki farkı hissetmek için kullanabileceğiniz bazı kesme cihazlarını alete entegre ettik.”

Büyüleyici ve eğlenceli “demir adam” Pepper, SoftBank’ın en yeni nesil robotu olarak karşınızda. İletişim kurduğu kişinin duygusal durumunu analiz edebiliyor ve kitap tavsiyeleri de veriyor.

ITW uzantısı Robot: “Artık tüm kitaplığınızı her zaman tek bir e-kitapla taşıyabilirsiniz, ancak yine de evinizde gerçek kitapların olmasını seviyorsunuz, değil mi?”

SoftBank Robotics Satış Direktörü Nicolas Boudot:
“İnsanlar konuşurken tüm vücudunu ve vücut dilini kullanan insanlar gibi davrandıkları zaman çok ilgili oluyorlar. Sonuç olarak, müşterileri ağırlama ve hizmetler hakkında bilgilendirmek için otellerde 10.000 robot konuşlandırıldı.

Robotların ve son nesil insansız hava araçlarının hayatımızı kolaylaştırdığı tartışılıyor. Carolyn Briggert’e göre dronlar, arama kurtarma görevleri için çok önemli hale geldi, örneğin:
“Kayıp birini ararken termal kamera kullanmanız size fayda sağlayacaktır. Çünkü o zaman araştırma çabalarını sadece vücut sıcaklığına yönlendirebilirsin. Böylece geniş bir alanı çok daha hızlı tarayabilir ve arama kısmından çok aktivitenin kurtarma yönüne odaklanabilirsiniz.

“Bu, rüzgar türbinleri veya telekomünikasyon kuleleri gibi dikey yapılarda denetim çalışması yapan herkes için çok faydalı. Yapım aşamasındaki binaların ilerlemesini izlemek için mimarlara da büyük kolaylık sağlar.

Önümüzdeki yıllarda sürücüsüz arabalar, bağlantılı evler ve daha akıllı şehirler için hazırlıklı olmamız gerekiyor.

Barselona’dan muhabirimiz Cristina Giner’in aktardığına göre, fuarın en popüler etkinliklerinden biri, tıpkı cep telefonları, teknoloji ve hiper-bağlanabilirliğin iletişim yöntemlerini dönüştürürken, ticari anlaşmalar yapmaya çalışan şirketlerle yüz yüze görüşmeler oldu. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir