Belediyede kriz! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldırılma çağrısı: 'Rakonu kimse kesemez'

Iğdır Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Turan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte son dönemde ilginç provokatif faaliyetlerin yaşandığını, duvarlara provokatif yazılar yazıldığını, kamuoyunda görevlilere hakaret anlamına gelen bazı olayların yaşandığını söyledi.

“KAMU İTİBATINI HUKUKTAN HER DÜZEYDE KORUYACAĞIZ”

Terör ve suç örgütleri ile bu örgütlere üye olan kişilerle hukuka aykırı olarak mücadele etmeye devam edeceklerini belirten Turan, şöyle konuştu: “Iğdır'ın güvenliğini, huzurunu, birliğini, dayanışmasını ve kardeşliğini kimsenin bozmasına izin vermeyeceğiz. Koruyacağız. Kamunun itibarı her düzeyde kanuna aykırıdır.” dedi.

“İlginç bir olay yaşadık”

Vali Turano. 31 Mart'taki genel yerel yönetim seçimlerinden sonra INDIR belediyesinde neler olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“Geçenlerde Iğdır'da ilginç bir olay yaşadık, bunu kamuoyuyla paylaştım. Bununla ilgili olarak Savcılığımıza suç duyurusunda bulunduk. Benim yetkim altında belediye binasına gelen Demokratik Bölgeler Partisi İl Başkanı Mehmet Sekman, Milletvekili Belediye Başkanı, 2 Nisan Salı günü saat 8.45 ile 10.15 arasında şunları söyledi: Görevden uzaklaştırdığım Bilgi İşlem Müdürü Tekin Severli'yi ve iki belediye çalışanını alıp, başta Cumhurbaşkanlığı ofisi olmak üzere tüm binayı dolaştılar, sivil halkımızı tehdit ve korkuttular. Görevlileri görevlendirip atamayı düşündükleri başkan yardımcıları için oda ayarlamaya karar verdiler.Böyle bir haksızlık yaptıklarını dün gece üzüntüyle öğrendim. “Konuyla ilgili gerekli çalışmaları başlattık, soruşturma başlattık.”

“TALİMAT VERDİLER”

Turan, Cumhurbaşkanlığı makamına giren Sekman ve Severli'nin devlet yetkilileri aleyhine açıklamalarda bulunduğuna dikkat çekerek, şöyle devam etti:

“Bunu savcılığımıza ilettik ve kamera kayıtlarımızı gönderdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın fotoğrafının indirilmesi talimatını verdiler. Başkan bunu söyleyince bina yöneticimiz net cevap verdi ve böyle bir şeyin olamayacağını söyledi.” , mevcut belediye başkanının belediye başkan yardımcısı Ercan Turan olduğunu ve durumun iç açıcı olmadığını açıkladı.
Daha sonra bu kişiler Belediye'den uzaklaştırdığımız bilgi işlem yöneticisinin ofisine gittiler. Burada DEM partisi il başkanı Mehmet Selçuk ve kızı Berivan Selçuk'un da aralarında bulunduğu yaklaşık yirmi dakikalık bir toplantı yaptılar. Bu toplantının içeriğine ilişkin tespitlerimizi daha sonra kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

“HİÇ KİMSE RACON'U KESEMEZ”

Olayda adı geçen kişiler hakkında yasal işlem başlatıldığını vurgulayan Turan, şöyle konuştu: “Iğdır İlinde kimsenin rakun gibi davranmasına, kamu görevlilerini, kamu görevlilerini ve halkı tehdit etmesine, devlet görevlilerine hakaret etmesine izin vermeyeceğiz. Şikayetçi olduk” Bu konuyla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızla görüşülmüş ve haklarında adli işlem başlatılmıştır.Yasa “Bu noktada kim suçlu olursa olsun hesap sorulacağı ve bunun en yakın takipçisi olacağımız konusunda kamuoyunun görüşüne katılıyorum.” dedi.

Kaynak: AA

Bu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yalanla 850 bin TL dolandırdılar'Halka arz' yalanıyla 850 bin TL dolandırdılar! 6 kişi gözaltına alındı
YSK'dan 2 ilçeyle ilgili karar! YSK'dan 2 ilçeyle ilgili karar!
Bu zaman Bu sefer “Ormanın Hayaleti” tavan arasında görüldü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir