Ankara’da simide dev zam!

Simit Yapımcıları Odası Başkanı Savaş Delibaş, simitlerin yarından itibaren Ankara’da 15 TL’ye satılacağını duyurdu. Son simit artışı ise 31 Temmuz’da 10 TL’yle gerçekleşti. Başkentte simitler yarından itibaren 15 TL’den satışa sunulacak.

Açıklama yapan Savaş Delibaş, zam yapmak zorunda kaldıklarını belirterek Ankaralılardan özür diledi. Delibaş şunları söyledi:

“Maalesef bugün yine fiyat artış haberleriyle karşınızdayız. Temmuz 2023’te 10 TL olarak belirlediğimiz simit fiyatları bugün itibariyle 15 TL oldu. Bunun nedenleri arasında hammaddelerin çakışması, kiralar ve fiyat artışları yer alıyor. Alım gücünün çok düşük olduğu bu dönemlerde 15 TL esnafın sorununu çözmüyor ama ne yazık ki bu artışı yapmak zorunda kaldık. Bugün başta emekliler ve öğrenciler olmak üzere dar gelirli vatandaşlarımızdan özür dileriz, bu artışı yapmak zorunda kaldık.

“ÖZÜR DİLEMESİ GEREKEN TEK KİŞİ BİZ DEĞİLİZ”

Susam, un ve doğalgaz işçilik maliyetlerinin yüzde 200’ün üzerinde belirlenmesi nedeniyle zorunlu bir artış yaşandı. Herkesten özür dilerim. Ancak özür dilemesi gereken sadece biz değiliz, özür dilemesi gerekenler öne çıkıp özür dilemeli.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir