Yemek yerken bu karışımı içtiğinizde ne şişkinlik kalıyor ne de yağ depolanıyor!Bu karışımı yemek yerken içtiğinizde şişkinlik ve yağ depolanmaz! 1 bardak yeterlidir.

Bir limonun suyunu sıkın ve bir bardağa koyun. Ardından çıkan limon suyu kadar su ekleyin.

Ancak bu karışımı sabahları veya yemeklerden önce değil, yemeklerle birlikte içmelisiniz. Kısacası şişkinlik probleminiz varsa yemeğinize başlamanız, arada bir mola vermeniz, limonlu suyunuzu içmeniz ve yemeğinize devam etmeniz kısa sürede sorununuzu çözecektir.

LİMONLU SUYUN FAYDALARI

Limonlu su birçok sağlık yararı sağlayabilir. İşte limonlu suyun faydaları:

Bu karışımı yemek yerken içtiğinizde şişkinlik ve yağ depolanmaz! 1 bardak yeter…

ZENGİN C VİTAMİNİ KAYNAĞI

Limon zengin bir C vitamini kaynağıdır. C vitamini bağışıklık sistemini destekler, cilt sağlığını iyileştirir ve antioksidan etkisiyle serbest radikallerle savaşır.

Bu karışımı yemek yerken içtiğinizde şişkinlik ve yağ depolanmaz! 1 bardak yeter…

SİNDİRİMİ DESTEKLER

Limonlu su, sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri olan asitli bir içecektir. Limon suyu, mide asitlerinin üretimini artırarak sindirim sürecini iyileştirebilir. Ayrıca sindirim enzimlerinin üretimini teşvik ederek sindirimi kolaylaştırabilir.

SIVI ALIMINIZI ARTIRIN

Limon suyu, su ve limonun birleşimi olduğundan, vücudu nemlendirmek için etkili bir yol sunar. Limonlu su içmek, suyun tadını daha ilginç hale getirerek günlük su alımınızı artırabilir.

BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİR

Limon suyu, C vitamini ve diğer antioksidanlar açısından zengin olduğu için bağışıklık sistemini destekler. Bu enfeksiyona karşı korunmaya yardımcı olabilir.

CİLT SAĞLIĞINI İYİLEŞTİRİR

Limonlu su içmek cilt sağlığı için birçok fayda sağlayabilir. C vitamini kollajen üretimini destekler ve cilt elastikiyetini artırır. Ek olarak limon suyundaki antioksidanlar, ciltteki serbest radikallerle savaşarak cildin genç ve sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir.

TOKSİNLERİN ATILMASINA YARDIMCI OLUR

Limonlu su vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olabilir. Limon suyu diüretik özelliklere sahip olabilir ve bu nedenle böbreklerin daha etkili çalışmasına yardımcı olabilir.

ZAYIFLIĞI KAYBETMEYE YARDIMCI OLUR

Gün içerisinde kahve yerine limonlu su tüketmek kilo verme sürecini kolaylaştıracağı gibi yağ yakma oranını da ikiye katlayacaktır.

OKSİDASYONU ÖNLEYİN

Tüm ürünler gibi limon da vücudunuzu hastalıklardan koruyan bitkisel besinler içerir. Bu fitobesinler, paslanmaya neden olan aynı mekanizma olan oksidasyondan kaynaklanan hücresel hasarı önleyen güçlü antioksidan özelliklere sahiptir.

POTASYUM TAKVİYELERİ SAĞLAR
Vücudunuz potasyum olmadan çalışamaz. Nöromüsküler iletişim, besin ve atık taşınması ve kan basıncının düzenlenmesi için gereklidir. Meyve ve sebzeler önemli potasyum kaynaklarıdır. Limon suyu ayrıca ihtiyacınız olan potasyumun bir kısmını size verebilir.

BÖBREK TAŞLARINI ÖNLEMEYE YARDIMCI OLUR
Limon suyu, idrar sitratı (bir tür sitrik asit) eksikliği olanlarda ağrılı taşları önlemeye yardımcı olur. Daha da önemlisi, artan sıvılar, böbrek taşlarının yaygın bir nedeni olan dehidrasyonu önlemeye yardımcı olur.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir