VakıfBank’ın ABD’li smaçörü Frantti yeni takımında başarılara odaklandı

Frantti, Türkiye’ye geldiği günden itibaren her şeyin kendisi için çok iyi gittiğini söyledi. 27 yaşındaki oyuncu yeni bir ülkede ve yeni bir kulüpte olduğunu vurguladı.


“Burada birçok yeni şey öğrendim. Burada olduğum için çok mutluyum. Takımdaki herkes çok profesyonel. Burada öğrendiklerimle kendimi geliştirmeye çalışıyorum.”

Frantti, kendisinin çok çalışmayı seven biri olduğunu söyledi.


“VakıfBank’ta mümkün olduğu kadar çok maç ve kupa kazanmak istiyorum. Giovanni Guidetti ile çalışmak harika. Çok çalışmayı seviyor. Takımın diğer üyeleri de bunu yapıyor. Onun takımında kendimi rahat hissediyorum. Onunla saha dışında iletişim kuruyorum. Bundan çok mutluyum.”


“Dünya Kulüpler Kupası için çok heyecanlıyız”

Amerikalı voleybolcu, yarın Çin’in Hangzhou kentinde başlayacak ve 17 Aralık’a kadar devam edecek FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası için büyük heyecan duyduğunu vurguladı.


“Dünyanın her yerinden iyi takımlar burada olacak. Çok heyecanlıyız. Milli takımda zaten böyle bir şey yaşadık ama kulüp düzeyinde bu kadar çeşitliliğe sahip takımlarla hiç oynamamıştım. Çin daha önce, benim için ilk defa olacak, yeni bir kültür tanımak, yeni bir ülke görmek aynı zamanda “Bana iyi gelecek”.

Frantti, ABD milli takım takım arkadaşları Jordan Thompson ve Chiaka Ogbogu ile VakıfBank’ta oynamanın kendisine uyum açısından çok yardımcı olduğunu söyledi.


“Onların burada olması benim için harika. Chiaka Ogbogu ve ben aynı zamanda oda arkadaşıyız. İkisi de bana çok yardımcı oldu. İstanbul’da çok mutluyum. Burada birçok arkadaş edindim. Ayrıca Türkiye’de forma giyen başka arkadaşlarım da var. ABD milli takımının “Ben Türk dostlarım ve diğer milletlerin dostlarıyım. Şu ana kadar kendimi İstanbul’da evimde gibi hissediyorum. Kişisel olarak Türkiye’yi daha yakından tanımaya çalışıyorum. Kültürü, yemekleri, gidilecek yerleri öğrenmek istiyorum.”


“Simit yemeyi seviyorum ama bunu öğretmenimize söylemeyin.”

Chiaka Ogbogu’nun Türk mutfağını çok sevdiğini söyleyen Frantti, kendisinin de Türk mutfağını çok beğendiğini belirtti.


“Her gün menemen yemeyi severim. Simit yemeyi severim ama hocamıza söylemeyin. Türk çayı çok güzel, her sabah içerim. Çorbalar çok güzel ve tabii ki baklava…”

Frantti, Çin’e ilk kez gideceğini ve bu konuda çok heyecanlanacağını yineleyerek, Çin mutfağını da denemek istediğini belirtti.


“Her şeyi denemeyi severim. Konu yemek olunca yeni tatlara açığım. Ama ne olur ne olmaz diye yanıma atıştırmalık bir şeyler alırım. Elbette Türk yemeklerini özleyeceğim. Ancak Çin kültürünü ve Çin mutfağını deneyimlemek heyecan verici olacak.” “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir