Ünlü analistten Bitcoin yorumu: Zirveye ne kadar kaldı?

Acheron Trading'in CEO'su ve kantitatif ticaret stratejisti Laurent Benayoun'a göre, Bitcoin'in (BTC) fiyatı mevcut boğa piyasası döngüsü sırasında %150 daha artabilir.

Bitcoin Fiyatı 180.000'e Çıkacak mı?

Yönetici, spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonları (ETF'ler) ve yaklaşan Bitcoin halvinginden kaynaklanan yeni arz sıkışıklığı gibi faktörlerin bir kombinasyonuna dayanarak BTC fiyatı için potansiyel olarak 180.000 dolarlık bir yüksek döngü öngörüyor.

Benayoun açıkladı:

“Geçmiş performansına baktığımızda mutlak katsayı her döngüde düşüyor. Yani bu mantığı uygularsak önceki döngülerde gördüğümüzün 2 ila 3 katı olabilir, yani döngü başına 120.000 ila 180.000 dolar arasında diyelim. Birim “

Benayoun'a göre ABD'deki maliye politikasının iyileştirilmesi aynı zamanda Bitcoin'in fiyatının değer kazanmasına da katkıda bulunacak:

“Piyasa, faiz oranlarının sabit kalması nedeniyle bir düşüşü fiyatlıyor, bu nedenle yakın gelecekte düşmelerini beklemek mantıklı.”

Daha fazla BTC fiyat tahmini

Benayoun'un tahmini diğer bazı yakın tarihli tahminlerle tutarlıdır. Örneğin Bitfinex analistleri, Cointelegraph ile paylaşılan bir araştırma raporuna göre fiyatın 2024 sonuna kadar 120.000 dolara ulaşacağına inanıyor:

“Analizimiz, 2024'ün dördüncü çeyreği itibarıyla 100.000 ila 120.000 dolar arasındaki muhafazakar bir fiyat hedefine ulaşılacağını ve 2025'te toplam kripto para piyasası kapitalizasyonu açısından bir döngünün beklendiğini öngörüyor. ETF'ler pasif talep başlattı, bu da talebin büyük ölçüde geleceği anlamına geliyor. fiyattan bağımsız yatırımcılardan.” Demek ki geliyor.”

Bu arada varlık yönetimi devi Bernstein, Bitcoin'in 2025 ortasındaki yarılanmanın ardından yaklaşık 150.000 dolara yükselmesini bekliyor.

Daha iddialı hedefler, yükseliş trendi durumunda Bitcoin fiyatının 337.000 dolara ulaşmasını öngörüyor. Bitcoin analisti ve CMCC Crest'in yönetici ortağı Willy Woo, 11 Mart tarihli bir gönderide şunu yazdı:

“BTC'nin 71.000 seviyesi bizi üst ve alt sınır kalıpları ile karşı karşıya getiriyor. Şu anda üst sınır 337.000 dolar. Yani bu boğa piyasası hâlâ emekleme aşamasında ve son döngüdeki 20.000 seviyesine eşdeğer.”

BTC fiyat modeli. Kaynak: X'te Willy Woo

Yedi rakamlı fiyat hedefleri de ortaya çıkıyor. En iyi bilinenlerden biri Ark Invest'ten Cathie Wood'a ait. Wood artık Bitcoin'in 2030 yılına kadar 1 milyon dolarlık fiyatının fazla muhafazakar olduğuna inanıyor.

Wood, bu ayın başında yaptığı açıklamada, “Hedefimiz bunun çok üzerinde ve kurumsal katılıma yönelik yeni beklentilerimizle birlikte, kurumlar için varsaydığımız artan fiyat aslında iki katından fazla arttı” dedi.

BTC/USDT, günlük grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir