Türkiye Futbol Federasyonu, yeni sponsorluk anlaşmasını duyurduDiğer Sporlar

İmza törenine TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz, TFF Pazarlama ve Sponsorluktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan ve A Milli Kadın Futbol Takımı Antrenörü Necla Güngör Kıragası, TFF yönetim kurulu üyeleri İbrahim Burkay, Yusuf Günay, Yalçın Orhan katıldı. , Müslüm Özmen , Ali Düşmez, Ramazan Üçdan, Volkan Can, Agah Ruşen Çetin, Mustafa Eröğüt, Şafak Müderrisgil, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, TFF Eski Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Nüket Küçükel Ezberci, Milli Takım Oyuncuları Bayan Futbol Takımı ve Yönetimi Sürat Kargo ekibinde bir grup kadın da hazır bulundu.

BÜYÜKEKŞİ: “SÜRAT KARGO GİBİ DEĞERLİ BİR MARKA İLE İŞ BİRLİĞİ YAPACAĞIMIZ İÇİN HEYECANLI VE MUTLUYUZ”

Türkiye Futbol Federasyonu Mehmet Büyükekşi, törende yaptığı konuşmada, yük taşımacılığı alanında lider firmalardan biri olan Sürat Kargo gibi değerli bir marka ile iş birliği yapmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyduğunu belirterek, Sizlerin huzurunda büyük futbol ailemize hoşgeldiniz.Sponsorlarımızın desteği ile önümüzdeki dönemde futbolumuzu daha da ileriye taşıyacağız.Şirketimiz için başlattığımız proje ve uygulamaları en iyi şekilde tamamlamak istiyoruz. olası yol. İnşallah ektiğimiz tohumların tüm meyvelerini toplarız. Yeni tohumları da birlikte ekeceğiz ve bu tohumları birlikte büyüteceğiz” dedi.

“BAŞARILARIMIZDA BİZİ DESTEKLEYEN VE MARKALARINA DEĞER KATAN SPONSORLARIMIZI GURURLANDIRMAK İSTİYORUZ”

Futbolda kalıcı ve sürdürülebilir başarı için federasyonların en önemli ortaklarının sponsorlar olduğunu vurgulayan Büyükekşi, “Sponsorlarımız bize maddi ve manevi destek veriyor. Başarılarımızla onları gururlandırmak, başarılarına değer katmak istiyoruz. markalar 11 sponsorumuzla kontratlarımızı artırdık, yeni sponsorluk anlaşmaları imzaladık, çünkü sponsorlarımızla bağlılık ve inisiyatif gerektiren ilişkiler kurmaya çalıştık, bundan sonra da devam edeceğiz.” o ifadeleri kullandı

“YÜZ YIL ÖNCE KADIN FUTBOLU DÜNYADA ERKEK FUTBOLUNDAN DAHA POPÜLERDİ”

Kadın futbolunun dünyadaki ve ülkemizdeki tarihine de değinen TFF Başkanı, şöyle devam etti:

“100 yıl önce kadın futbolu dünyada erkek futbolundan daha popülerdi. İlk kadın futbolu maçı 1895’te Kuzey Londra’da oynandı. Oyuncular fabrika işçisi olarak çalışan kadınlardı. İlk uluslararası maç 1920’de yapıldı. 1921’de.” , Kadın Futboluna kadın futbol takımları katıldı.Birlik kuruldu.Yani kadın futbolu yeni bir şey değil.Aslında çok köklü bir geçmişe sahip.Ülkemizde ilk kadın futbol takımı resmi olarak 52 yıl önce, 1971 yılında kuruldu. Uzun bir çocukluk dönemi geçirdik ama şimdi koşuşturmaya hazırlanıyoruz.Bir yıllık görev süremizde kadın futbolunu geliştirmek ve kızlarımızı futbola kazandırmak için büyük çaba sarf ettik.İlk kez Kadın Futbol Komisyonu’nu kurduk. derneğimiz bünyesinde daha önce Futbol Geliştirme Direktörlüğü’ne bağlı olarak kadın futbolunu ayrı bir birim haline getirdik. Kadın Futbol Müdürlüğü Milli takımlar, ligler ve kadın futbolu ile ilgili tüm projeleri çatısı altında topladık. Kulüplere verdiğimiz desteğin yanı sıra kadın futbolu yönetimimizin direktörlüğünde antrenörlerin eğitimi ve sporcuların gelişimi için birçok çalışma yürütüyoruz.”

“TÜRKİYE’DE KADIN FUTBOLUNUN PÜFUTURUNU ARTIRMAK İÇİN BÜYÜK ENERJİ YARATACAĞIZ”

Türkiye’de 5-19 yaş arası 11 milyon kız çocuğu olduğunu ifade eden Mehmet Büyükekşi, “UEFA’nın kadın futbolu stratejisi kapsamında UEFA Oyun Kurucuları programını hayata geçirdik. Futbolu ne kadar çabuk öğrendiklerini ve nasıl öğrendiklerini görmek bizi çok mutlu etti. Coşkuluydular ve bu da bizim bu alana daha çok odaklanmamız gerektiğini gösterdi.Öte yandan yıl sonunda gerçekleştireceğimiz büyük futbol çalıştayında tüm kamuoyu ile stratejik planımızı kamuoyu ile paylaşacağız” dedi. yol haritamızı da içerecektir. Bu hedefleri yakından takip edeceğiz. Türkiye’de kadın futbolunun popülaritesini artırmak için çok fazla enerji harcayacağız” dedi.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi sözlerini şöyle sürdürdü: “Aramızdaki profesyonel futbol disiplin kurulu başkanımız içişleri bakan yardımcısı oldu. Aynı zamanda benim de başkan yardımcım ve Futbol Federasyonu yönetim kurulu üyesi olan Nüket Küçükel Ezberci İspanya Büyükelçisi oldu. Özellikle kadın futbolu ve dış ilişkilerde büyük emek verdi. Huzurunuzda kendisine teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonra İspanya’da kadın ve erkek futbolumuzun elçisi olacak. Yolunuz açık olsun.”

“KADIN MİLLİ TAKIMLARIMIZ SÜRAT KARGO’NUN DESTEKLERİYLE BÜYÜK BAŞARILARA ULAŞACAK”

Kadın futbolcuların desteklerine kısa sürede elde ettikleri başarı ile karşılık verdiklerini vurgulayan Büyükekşi, “Sürat Kargo’nun desteğiyle daha da büyük başarılara imza atmalarını temenni ediyorum. Bizimle birlikte olan milli takımlarımıza başarılar diliyorum. şimdi eylül ayında başlayacak olan UEFA Kadınlar Uluslar C Ligi maçlarında. B Ligi’nin devreye girerek Türk milletini bir kez daha gururlandıracağına inanıyorum. Emeği geçen Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz ve tüm çalışanlarına teşekkür ederim. Hızına hız katmak için “Elinde hız var” sloganıyla Kadın Millilerimizin yanından ayrıldı. konuşmasını tamamladı.

OĞUZ: “FUTBOLDA KADININ GÜCÜNÜ ARTIRACAĞIZ”

İmza töreninde kadınlara verdikleri önemi ve desteği vurgulayan Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz, “Bugün Sürat Kargo olarak kadın futbolunun gücünü artırmak için ‘GÜCÜNÜZDE HIZ’ sloganımızla yola çıktık. ve hızını artırmak için bir güç kaynağıdır.Şimdi yeteneklerini ve gücünü azim ve kararlılıkla sahaya koyan kadın oyuncularla sahadayız.Şimdi onlarla birlikte sahadayız.Yılların sektör tecrübesiyle , Hızın başarıyı destekleyen en ciddi güç olduğunu çok iyi biliyoruz.Bu heyecana ilham vermek ve paylaşmak bizim için büyük bir zevk.Her gün yaklaşık %70’i kadın olan ekibimizle bu heyecanı paylaşıyoruz.Onlarla yürüyoruz. hayatın her alanında.Bugün burada bir yeniliği daha duyurmak istiyoruz.Özellikle erkeklerin ağırlıkta olduğu relokasyon merkezlerinin yönetiminde Sürat Kargo gibi biz de sektörümüzde kadınların gücünden faydalanıp yönetici yetiştireceğiz. transfer merkezlerimizin tamamı kadınlarımız tarafından yapılmıştır. Bunu duyurmaktan da mutluluk duyuyoruz. Yüzde yüz futbol sevgisine sahip bir marka olarak kadın futbolunun yükselişine destek vermekten gurur duyuyoruz. Hız, kadın futbolunun büyümesine hızımızla katkı sağlamak için bugün attığımız bu adımın gücüdür. Çünkü biz futbolu seviyoruz” dedi.

KALKAVAN: “SÜRAT KARGO İŞBİRLİĞİ İLE KADIN MİLLİ FUTBOL TAKIMIMIZDA SES VEREN PROJELER YARATACAĞIMIZA İNANIYORUM”

TFF Başkan Yardımcısı, Yönetim Kurulu Üyesi, Sponsorluk ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkin Kalkavan, Sürat Kargo’nun kadın milli futbol takımlarının isim sponsoru olduğunu duyurmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Bilindiği üzere Sürat Kargo, kargo taşımacılığı sektöründe Türkiye’nin lider güvenilir firmasıdır.Firmalardan biri olarak geniş dağıtım ağı ile yurt içinde ve yurt dışında bizleri gururla temsil etmektedir.” Ses getirecek projelere imza atacağımıza olan inancım tamdır. iş ortaklığımız ile 2 yıldır kadın milli futbol takımlarımızda Sürat Kargo’nun da desteğiyle yeni yetenekler keşfedecek ve kadın milli futbol takımlarımızın başarısını daha geniş kitlelere duyuracağız.” o ifadeleri kullandı

KIRAĞASI: “YENİ DOSTUMUZ SÜRAT KARGO’NUN ADI GİBİ ULUSLARARASI LİG’DE B LİGİ’NDE HIZLI İLERLEMEK İSTİYORUZ”

A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kırağası, sosyal sorumluluk projeleriyle özellikle çocukları merkeze alan ve toplumda fırsat eşitliği yaratmak için çalışmalarını sürdüren Sürat Kargo’nun artık kadın futbolu ve kadın milli takımlarında da yer aldığını bilmenin onları kendine yakıştırdığını vurguladı. geleceğe daha umutla.

“Kadın futbolu değişen cinsiyet kalıp yargılarının en belirgin örneklerinden biri. Kalıp yargıların yıkılması ve futbol endüstrisinde kadının gücünün artmasıyla birlikte bu alanda önyargılara destek ve istihdam yaratma ön plana çıkıyor. Yatırım ve destek Kadın futbolunun popülaritesinin arttığı ve gelişiminin hızla arttığı yadsınamaz. 2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası ve 2022 UEFA Avrupa Kadınlar Şampiyonası’na rekor katılım da sporun artarak devam edeceğini kanıtlıyor. sürdürülebilir büyümek.Sürdürülebilir yatırım ve sağlam iş stratejilerinin uygulanması profesyonel yolda ilerlemek için şarttır.Kadın futbolunun payı her geçen yıl artmakta ve bu sektör menajer, oyuncu, Devletimizin kadın odaklı spor politikası ile kadın futbolu profesyonelleşme yolunda hızlı adımlar atmaya hazırlanıyor. Bu paralelde ülkemizde kadın futboluna ivme kazandıracak olan Uluslar Ligi için de ciddi bir hazırlık içindeyiz. Oyuncularımızın ülkemizi gururlandırmak ve bu oyunu daha ileriye taşımak için ellerinden geleni yapacaklarından kimsenin şüphesi olmasın. Sizlerden takımım adına tek ricam bizleri maçlarımızda yalnız bırakmamanızdır. Taraftarımızın desteğini mutlaka bizimle hissedin, zorlu yolları büyük bir cesaretle çok daha kolay aşacağız. Yeni ortağımızın adı gibi biz de Milletler Ligi’nde B Ligi’ne yükselerek kadın futbolunun bilinirliğini, görünürlüğünü ve marka değerini daha da artırmak istiyoruz. Amacımız daha fazla kız çocuğu futbolla tanıştırmak ve onları milli takım seviyesinde üst sıralara hazırlamaktır. Yeni sezonda kadın milli takımları ve kadın futbolu için yeni bir macera başlayacak, bu serüvende Sürat Kargo’nun varlığını her zaman hissedeceğimizi biliyor ve bu iş birliğinin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

MEHMET BÜYÜKEKŞİ İMZA TÖRENİNDE MİLLİ TAKIM CEKETİNİ VERDİ

Konuşmaların ardından TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz sponsorluk anlaşmasına imza attı. Büyükekşi, Sürat Kargo Genel Müdürü Oğuz’a milli takım 10 numaralı formasını hediye etti.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kırkpınar Başpehlivanına coşkulu karşılama!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir