TFF’den Süper Kupa finaliyle ilgili açıklama yapıldı

TFF internet sitesinden yapılan açıklamada, Türk futbolunun marka değerinin artırılmasına yönelik çalışmalar yapıldığı ve amacın Türk futbolunu dünyaya açarak yeni pazarlara ulaşmak olduğu vurgulandı.

Açıklamada, Avrupa’da milli futbol takımları ve kulüp takımlarının performanslarının arttığı ve şu şekilde devam ettiği vurgulandı:


“Tarihimizde ilk kez grubumuza lider olarak katılmaya hak kazandığımız 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ve İtalya ile birlikte düzenleyeceğimiz 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası, ülkemize ülkemizi getirecek çok önemli organizasyonlar olacaktır.” Türk futbolunun dünyaya vitrini.Bu başarıların sürdürülebilir olması için özellikle kulüplerimizin finansal açıdan rekabetçi seviyelere ulaşması gerekiyor.TFF Bu bağlamda Türk futbol ekonomisini güçlendirmek ve alternatif futbol kaynakları yaratmak adına çok önemli projeler yürütüyoruz. Kulüplerimize gelir elde ediyoruz. Bu sezon öncesinde Trendyol ile Süper Lig ve 1. Lig tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasını yaklaşık 700 milyon TL’ye imzaladık. Küresel marka ve piyasa değeri “Yeni sponsorluk ve işbirlikleri ile daha fazla gelir elde etmeyi hedefliyoruz” Büyük ligler, Premier Lig, La Liga ve Serie A gibi futbolumuzun prestijini yurtdışına taşıyan modeller.”


Süper Kupa finali Suudi Arabistan’da oynanacak

Süper Kupa maçının Suudi Arabistan’da oynanacağının altını çizen açıklama, şu ifadelerle sona erdi:


“Futbolumuzun marka değerini artırmak amacıyla düzenleme yetkisi federasyonumuza ait olan 2023 Turkcell Süper Kupa müsabakası, daha önce de duyurduğumuz gibi, 29 Aralık 2023 Cuma günü saat 20.45’te Al Stadyum’da gerçekleşecek. -Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’daki Awwal Park (Kral Suud Üniversitesi) Stadyumu.” “Aynı zamanda yayıncımız Turkuvaz Medya Grubu’nun kanallarından biri olan ATV’de de canlı yayınlanacaktır. Federasyonumuzun konuya ilişkin resmi açıklamaları dikkate alınmak dışında herhangi bir açıklama yapılmamasını önemle rica ederiz.”

Geçtiğimiz hafta Galatasaray, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı nedeniyle Turkcell Süper Kupa finalinin Türkiye’de oynanmasını talep etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir