Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlunun motokurye Yunus Emre Göçer’e çarptığı kazanın görüntüleri ortaya çıktı

Somali Devlet Başkanıoğlu Muhammed Hasan Şeyh MahmudKonsolosluk aracına arkadan çarpan motosikletli kurye hayatını kaybetti Yunus Emre GöçerÖznur Göçer Kaza anına ait yeni görüntülerin ortaya çıkması üzerine savcılık tarafından ifadeye çağrıldı. Avukatıyla birlikte İstanbul Çağlayan’daki Adalet Sarayı’na giden Göçer, savcılığa verdiği ifadenin ardından adliye önünde basın açıklaması yaptı. Olayla ilgili yeni görüntülerin ortaya çıktığını ve bu konuda ifade verdiklerini belirtti.

‘YENİ HATA RAPORUNU BEKLİYORUZ’

Göçer ailesinin avukatı İyaz Çimen, şunları söyledi: “Avrasya Tüneli’nden çıkış kesin anına ilişkin dosyaya yeni belgeler geldi. Bunlarla ilgili yeni transkripsiyonlar yapıldıktan sonra fiziki dosyamız şu anda Adli Tıp Kurumu’nda kusur raporunun basımı için bekliyor. Oradan yeni arıza raporunun gelmesini bekliyoruz. Ancak görüntüleri incelediğimizde herhangi bir şerit ihlalinin olmadığını, aynı şeritte olduğumuzu ve kazayı detaylı bir şekilde kayıt altına aldıklarını gördük. Bu nedenle artık uzaktan bakmak yerine, ne olduğunu, kimin fren yaptığını, kimin fren yapmadığını net bir şekilde görebiliyoruz. “Ayrıca kaza anında darbe sonucu müvekkilimin başından fırlayan kask da buraya tekrar teslim edilecektir. Pazartesi günü kaskı teslim edeceğiz” dedi.

‘DURUMUM ÇOK İYİ’

Öznur Göçer, şunları söyledi: “Davamı sürdürüyorum. Şikayetlerimizi zaten sürdürüyoruz. Vazgeçmeye hiç niyetimiz yok. Sonuna kadar devam edeceğim. Haklı olduğumuzu zaten biliyorduk. “Fotoğraflarda bunu zaten tamamen gördük” dedi. Sanık Göçer

Önümüzdeki birkaç gün içinde Türkiye’ye gelip gelmeyeceği sorulduğunda ise şu yanıtı verdi: “Bekliyorum. “Durumumun mükemmel olduğunu söylüyorum” diye yanıtladı.

GÖÇER HAREKETE GEÇİNCE SANILIN ARACININ FREN LAMBALARININ YANDIĞI GÖRÜLDÜ.

Dosyaya eklenen video raporunda, kazanın Avrasya Tüneli – Samatya istikametinde meydana geldiği, Yunus Emre Göçer’in seyir halindeyken arka fren lambasının yandığı ve şüpheli Mohmed Hassan Sheikh’in kullandığı siyah aracın Mohamud 12.52 dakika 15 saniyede kamera köşesine girdi. Şüpheli Mohamud’un kullandığı aracın arka fren lambalarının 12.52 dakika 16 saniyede anlık olarak yandığı görüldü.

Video raporunda, Göçer’in yolun 3’üncü ve 4’üncü şeridinde ilerlediği ve 4’üncü şeritten geçerken arka fren lambasının yandığı, mağdurun ise 4’üncü şeritten dönmeye çalıştığı belirtildi. O sırada şüphelinin arabasının arka fren lambaları yanıyordu.

ÇARPIŞMA SONRA ŞÜPHELİ ARACININ STOP LAMBASININ YANMADIĞI TESPİT EDİLDİ.

Raporda, 12.52 dakika 18 saniyede 16 AFL 804 plakalı motosiklet ile 06 CD 4581 plakalı otomobilin çarpışması sonucu şüphelinin kullandığı aracın arka fren lambalarının yandığı belirtiliyor. Çarpışmadan 12.52 dakika 19 saniye sonra şüphelinin aracının arka fren lambalarının söndüğü ve üçüncü şeritte ilerlediği bildirildi.

ÇARPIŞMADAN 12 SANİYE SONRA DURDU

Görüntülerde şüphelinin çarpışmadan 12 saniye sonra aracının acil durum ışıklarını yaktığı, araçtan inerek Göçer’e doğru yürüdüğü görüldü. Saat 13.05 dakika 21. saniyede motosikletiyle yerde görüldüğü ve 1 dakika sonra Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin videoya girdiği belirtildi. Saat 13.14 sıralarında trafik polisi ve ambulansın çerçeveye girdiği, sağlık ekiplerinin ise saat 13.25 sıralarında olay yerinden ayrıldığının görüldüğü belirtildi.

OLAYIN ARKA PLANI

30 Kasım Perşembe günü öğle saatlerinde Avrasya Tüneli çıkışında Zeytinburnu yönünde Kennedy Caddesi’nde meydana gelen kazada, motosikletçi Yunus Emre Göçer’in (38 yaşında) kullandığı motosiklete arkadan çarpan otomobil çarptı. Somali cumhurbaşkanının oğlu Muhammed Hassan Shekh Mohamud liderliğindeki 06 CD 4581 plakalı araç. Sokağa atılan Göçer hastaneye kaldırıldı. Olay günü ifadesi alınan Muhammed, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Motosikletçi Yunus Emre Göçer’in 6 Aralık 2023’te hayatını kaybetmesinin ardından şüpheliye “taksirle ölüme sebebiyet verme” suçundan tutuklanma kararı verilmiş ve yurt dışına çıkış yasağı konmuştu. Ancak İstanbul Başsavcılığınca yürütülen soruşturmalar devam ederken şüphelinin 2 Aralık 2023 tarihinde yurt dışına çıktığı ortaya çıktı. Aynı gün bilirkişi görüşü alınan şüpheli hakkında 8 Aralık 2023 tarihinde yakalama kararı çıkarıldı. aslında suçlu bulundu. Dosya, şüphelinin suçluluğuna ilişkin kesin rapor hazırlanması için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir