Pire Isırması Kaşındırır Mı? Pire Isırığına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?Alerjisi olan kişiler arasında, böcek alerjisi olan kişilerde ölümcül bir etkiye sahip olabilirler. Pire ısırıkları için önlem almanız ve ısırıkları hızlı bir şekilde tedavi etmeniz gerekir. Baş dönmesi, yüksek ateş, mide bulantısı ve pire ısırıklarına karşı ani reaksiyonlarda şişlik artışı ile karşılaşıldığında en kısa sürede tıbbi yardım alın.

Pire ısırıkları kaşıntı yapar mı?

Pireler ısırdıklarında ağız salgısını insan vücuduna enjekte ederler. Bu sıvı ısırılan bölgede kaşıntıya ve kabarcıklara neden olur. Pire ısırıkları kaşıntı ve alerjiye neden olur. Pire ısırıkları her insanda kaşıntı ve kızarıklığa neden olurken böcek alerjisi ve alerjisi olan kişilerde daha da büyük etki gösterir. Pire ısırığı kaşındırır ve daha sonra kişinin vücudunda bir şeylerin hareket ettiği hissini vererek rahatsızlığa neden olur. Pireler ısırdıkları bölgeyi tekrar ısırabilen zararlı canlılardır.

Pirenin ısırdığı bölgede kızarıklık ve kaşıntının yanı sıra kabarcıklar oluşmaya başlar. Pire sokmalarında zaman zaman yanma hissi ve kaşıntıya bağlı olarak kanama ve ayrıca ısırılan bölgede kanama meydana gelir. Pire ısırığı insan vücudunun birçok hastalığa bulaşmasını kolaylaştıran tehlikeli bir durumdur. Isırık sırasında kan yoluyla bulaşan bulaşıcı hastalıklar kolaylıkla insan vücuduna bulaşır. Pire ısırıkları özellikle çocuklarda ve beyaz tenli kişilerde çok daha etkilidir, kaşıntı ve kızarıklığa neden olur.

Pire ısırıkları kaşıntı yapar mı?

Pire ısırığına ne iyi gelir?

Pire ısırığı bölgesi sabun ve su ile yıkanmalıdır. Kaşıntıyı gidermek ve yanma hissini hafifletmek için buz uygulanmalıdır. Kaşıntıyı önlemek için ısırılan bölgeye kolonya sürülmelidir. Pire sokması sonucu oluşan kabarcıklar yanma hissi ve kaşıntıya neden olur. Kabarcıklar ortaya çıktığında, o bölgenin sıcaklığının hemen düşürülmesi kabarcıkları ve kaşıntıyı önlemeye yardımcı olur. Buz ve soğuk pres yapmanın mümkün olmadığı durumlarda ısırılan bölgeye bir parça metal veya demir sürülerek ısısı düşürülür.

Pire sokmalarında kişi istemsiz olarak o bölgeyi kaşımak ister ve sürekli kaşıyarak şişlik ve kanamaya neden olur. Kaşıntıyı önlemek en güvenli çözümdür. Mikropları önlemek için sabun kullanmak da bir tedavi sağlar. Pire ısırığının üzerine hemen sabunlu bir bez koymak kaşıntıyı önlemeye yardımcı olacaktır. Özellikle çocuklarda sabunlu bez kullanmakta fayda var.

Pire ısırıklarında önemli olan ilk kabarcıkların oluşmaya başladığı durumu kaşıntılar başlamadan fark edip, ısırılan bölgeyi soğuk bir bez ya da buzla soğutarak tedaviye başlamaktır. Kabarcıklar daha sonra çok kısa sürede iyileşebilir.

Pire ısırığı nasıl geçer?

Pire ısırıklarından iyileşme bir hafta kadar sürer. Pire sokması tedavisinde özellikle alerjisi olan kişilerde krem ​​ve ilaçlar kullanılmalıdır. Pire ısırığının iyileşmesi için kaşıntı hissini durdurmanız gerekir.

Buz ve tazelik vermek için ısırılan bölgeye sık sık tazelik uygulanmalıdır. Pire ısırığının daha kolay iyileşmesi için duş alıp bölgeyi rahatlatmanız gerekir. Bir pire ısırığı kendi kendine geçebilir. Ancak enfeksiyon veya mikrop durumunda doktora gitmekten ve alerjiye dönmekten kaçınılmalıdır.

Pire ısırıklarının tekrar etmemesi için ortam temizlenmeli ve parazitlere karşı ilaçlama yapılmalıdır. Pireler, kısa sürede çoğalabilen, iç çamaşırlarının yanı sıra yastık ve çarşafların dikiş yerlerine de rahatlıkla saklanabilen parazitlerdir. Pirelerin zarar görmemesi için çevrede yaşama koşullarının engellenmesi gerekir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir