Pil tüketiminden şikayet eden kullanıcılar dikkat! Yakında…

9to5Mac’in haberine göre, bu Apple Watch pil boşaltma sorunu çok çeşitli Apple Watch kullanıcılarını etkiliyor gibi görünüyor. Bunun Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 gibi daha yeni modellerin yanı sıra Apple Watch Series 4 gibi daha eski modelleri de kapsadığı söyleniyor. Etkilenen kullanıcıların watchOS 10.1’e güncelleme yaptıktan sonra kullanım süresinin dolduğunu iddia ettikleri söyleniyor. Apple Watch’larının pili anormal şekilde tükenmeye başladı.

YAZILIM GÜNCELLEMESİ YAKINDA

Rapora göre Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları ile paylaşılan bir notta Apple, Apple Watch kullanıcılarını etkileyen pil tüketimi sorununun farkında olduğunu doğruladı. Şirket, watchOS 10 için bir yazılım güncellemesi aracılığıyla “yakında” bir düzeltmenin sunulacağını söyledi ancak bu güncellemenin ne zaman yayınlanacağına dair herhangi bir bilgi vermedi.

Sosyal medyadaki şikayetlere göre bir kullanıcı, Apple Watch Series 9 pilinin yalnızca üç saat içinde %100’den bittiğini söylüyor. Başka bir kullanıcı, Apple Watch Series 7 pilinin yalnızca 30 dakika içinde %25 oranında tükendiğini bildirdi. Öte yandan Reddit ve Apple’ın destek forumlarında da çok sayıda şikayet ortaya çıktı.

Günün önemli manşetleri
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
ÖZEL |  CHP - İYİ partisi yerel seçimlerde ittifak kuracak mı?ÖZEL | CHP – İYİ partisi yerel seçimlerde ittifak kuracak mı?
CHP'de 60 PM üyesi açıklandı! CHP’de 60 PM üyesi açıklandı!
Tadilat yaparken evinin altında buldu!  Tam 2 bin yaşındaTadilat yaparken evinin altında buldu! Tam 2 bin yaşında

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir