Panathinaikos, İsrail ekibine karşı alınan mağlubiyeti hakemlerin siyasi kararlarına bağladı – Son Dakika Spor Haberleri

Panathinaikos AKTOR, çatışmanın ardından sosyal paylaşım platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, dünkü çatışmada kendilerine haksızlık yapıldığını iddia etti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Rusya, Ukrayna, Filistin ve İsrail örnekleri gibi dünyamızda bizi şok eden trajik olayların profesyonel basketbolu etkileyeceğine inanmak istemiyoruz ama ne yazık ki dünkü sansasyonel hakem hataları bize izin vermiyor. farklı düşünmek.” Açıklamaya yer verildi.

Açıklamada, sporun asla siyasi amaçlarla kullanılmaması gerektiği vurgulanırken, basketbolun bu gibi durumlardan her zaman uzak durulması gerektiği belirtildi.

Açıklamada, Panathinaikos'un 116 yıllık, yani birçok eyaletten daha uzun bir geçmişe sahip olduğu vurgulanarak, “Buna gereken saygıyı gösterin” denildi. Söylendi.

Yunan basını, Panathinaikos AKTOR'un maçın arkasında siyasi nedenlerin olduğuna inandığını ve hakemlerin yanlış karar verdiği yorumunu yaptı.

Türk teknik direktör Ergin Ataman yönetimindeki Yunan takımı Panathinaikos AKTOR, THY Avrupa Ligi play-off serisi ilk maçında İsrail temsilcisi Maccabi Playtika'ya evinde 91-87 mağlup oldu. Bu sonuçla Maccabi Playtika seride 1-0 öne geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir