ÖĞRETMENLER GÜNÜ 2023 TARİHİ: Öğretmenler Günü ne zaman, hangi güne denk geliyor? 1,2 milyona yakın öğretmen için en özel gün!

Öğrenciler, Öğretmenler Günü’nün bu yıl hangi güne denk geldiğini merak etti. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlere şöyle seslendi: “Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” Bu özel gün yaklaşırken pek çok kişi arama motoru aramalarını hızlandırdı. İşte Öğretmenler Günü’nün detayları…

ÖĞRETMENLER GÜNÜ NE ZAMAN?

Bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü Cuma gününe denk geliyor.

x6

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

24 Kasım Öğretmenler Günü’nün anlamını ve önemini kendimize soruyoruz. Her yıl kutlanan önemli günlerden biri olan Öğretmenler Günü ülkemizde 1981 yılından bu yana kutlanmaktadır. 1981 yılında Atatürk’ün doğumunun yüzüncü yılı münasebetiyle müdür olduğu günün tüm okul boyunca kutlanmasına karar verilmiştir. ülke Öğretmenler Günü.

x1

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜN ANLAMI VE ÖNEMİ

24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milli Mektepler Müdürü” görevini kabul ettiği gün olarak bilinmektedir. Bakanlar Kurulu, 11 Kasım 1928’deki toplantısında Atatürk’e “Milli Mektepler Baş Öğretmeni” unvanını verdi ve bu unvan, 24 Kasım’da Mektepler Talimatı’nın yayımlanmasıyla resmiyet kazandı.

x7

1981 yılında Atatürk’ün doğumunun yüzüncü yılı münasebetiyle, onun “okul müdürü” olduğu günün ülke genelinde Öğretmenler Günü olarak kutlanmasına karar verildi. Öğretmenler Günü kutlamaları, 26 Kasım 1992 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Öğretmenler Günü Kutlamalarına İlişkin Yönetmelik çerçevesinde gerçekleştirildi.

Günün önemli manşetleri

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bunu görenler şaşkına döndü!  21 yıl öncesinden görüntüler geldi aklımaBunu görenler şaşkına döndü! 21 yıl öncesinden görüntüler geldi aklıma
Kıyıda karaya oturdular!  Bu durum endişe yarattı... Uzmandan uyarı geldiKıyıda karaya oturdular! Bu durum endişe yarattı… Uzmandan uyarı geldi
İslam ve Hazreti Muhammed Muhammed hakkında korkunç sözler!  Obama'nın eski danışmanı Stuart Seldowitz büyük bir rezalet yaptı: "4 bin Filistinli çocuğu öldürmek yetmez"İslam ve Hazreti Muhammed Muhammed hakkında korkunç sözler! Obama’nın eski danışmanı Stuart Seldowitz utanç verici bir açıklama yaptı: “4 bin Filistinli çocuğu öldürürsek bu yetmez.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir