Nevşehir Belediye Başkanı seçilen Rasim Arı tescil belgesini aldı – GÜNDEM

Arı'nın ilk sözleri şöyle oldu: “Türkiye'de sağlanamayan bir gönül ittifakını Nevşehir'de kurduk. “Benim için siyasi partilerle ilgili konular kapanmıştır.”
Nevşehir Adliyesi konferans salonunda düzenlenen törende konuşan Arı, kentte yaşayan 124 bin kişinin her birinin temsilcisi olacağını söyledi. Seçimleri Nevşehir demokrasisinin kazandığını belirten Arı, şöyle konuştu:
“31 Mart akşamına kadar İYİ Parti'nin Nevşehir belediye başkan adayıydım. Kısa bir süre sonra değerli hakimimizin sertifika belgemizi bize vermesiyle Nevşehir belediye başkanı olduk. Yani Nevşehirli her bireyin belediye başkanıyız. Hiçbir siyasi partiden değiliz. Dolayısıyla biz asıl değiliz, asil millettir. Lider millettir. Bu seçimi ben kazanmadım. Bu seçimi Nevşehir halkı kazandı. Nevşehir demokrasisi kazandı. Nevşehir demokrasisi gösterdi. Türkiye'ye örnek bir tavır.Şeyh Edebali'nin Osman Bey'e tavsiyesi bundan sonra düsturumuz olacak.Seçimler bitti, defterler kapandı.Nevşehir demokrasisinin siyasi ayrımcılığa değil, sağduyuya ve hoş karşılayan bir tutuma ihtiyacı var. Hangi siyasi partiye mensup olursa olsun oy vermemiş olabilir, muhalefette bulunmuş olabilir, belediye devletin her birey için fon gönderdiği hizmet organıdır. Türkiye Nevşehir'deyiz. “Gerçekleştirilemeyecek bir gönül ittifakı kurduk. Benim için siyasi partilerle ilgili konular kapalıdır.”
Arı, konuşmasının ardından kayıt belgesini Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Ayhan Tetik'in elinden aldı. Arı, tescil belgesini eşi Melek Arı ile birlikte aldı.
Törene İYİ Parti İl Başkanı Ali İhsan Parlatan, parti liderleri ve vatandaşlar katıldı.
Arı, bu akşam saat 21.30'da gerçekleştirilecek törende başkanlık makamında oturarak görevine başlayacak. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir