Muş aileleri DEM partisi önünde eylemlerine devam etti

Çocuklarını terör örgütünden kurtarmak isteyen Muşlu aileler her çarşamba eylemlerini sürdürdü.

DEM Partisi il merkezi önünde toplanan aileler, “Anneler direniyor” ve “Yeter, çocuklarımızı rahat bırakın” yazılı pankartlar açtı.

Anne ve babalar, yıllardır bekledikleri çocuklarını teslim etmeye davet etti.

Eyleme katılan Ayten Koçhan, gazetecilere, oğlundan yıllardır haber alamadığını söyledi.


“Gelin devletimize sığının”

Çocuklarıyla buluşana kadar eyleme devam edeceklerini, tek dileklerinin çocukları olduğunu belirten Koçhan, şöyle konuştu:

“Yeter artık analar babalar ağladı. Çocuklarımızın hasretine dayanamıyoruz. Evladım sana sesleniyorum. Geri dön, yolun doğru değil. Gelin devletimize sığının. Çocuk hırsızlarına hizmet etmeyin. Yeter artık ciğerlerimizi yaktılar. Allah onların da ciğerlerini yaksın. Biz sadece çocuklarımızı arıyoruz.”


“Çocukları okulda, oğlum dağda”

Şemsettin Özcan, oğlunun 7 yıl önce kaçırıldığını belirtti.

Oğluna kavuşuncaya kadar eyleme devam edeceğini belirten Özcan, şöyle konuştu:

“5 yıldır HDP önünde eylem yapıyorum. Onların çocukları okulda, oğlum dağda. Onların davası Kürt davası değil. Bayrağımız, Allah'ımız ve Peygamberimiz birdir. Ben de soruyorum.” oğlum, sesimizi duyurursan gel teslim ol, bu devletin kimseye zararı olmaz, seni aldatıyorlar.

Anne Gülbahar Teker, “Ramazan ayında da buradayız. Çocuklarımızı terör örgütü PKK'dan istiyoruz. Çocuklarımızı getirip bize teslim etsinler. Yeterince anne baba ağladı. Bir çocuk bile olana kadar eyleme devam edeceğiz” dedi. dağlarda kalır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir