Mısır medyası 3. rehine takasının başladığını duyurdu!

Mısır, Hamas ile İsrail arasında varılan esir değişimi anlaşmasının üçüncü gününde serbest bırakılması beklenen 13 İsrailli ve 39 Filistinli tutuklunun listesinin kendisine ulaştığını duyurdu.

13 İSRAİL VE 5 YABANCI SERBEST BIRAKILDI

Mısır medyası 13 İsrailli ve 5 yabancının Kızılhaç’a teslim edildiğini duyurdu.

TESLİMAT LİSTESİ HAZIR

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarındaki insani duraklamanın üçüncü gününün “sorunsuz” geçtiğini söyleyen Mısır Basın ve Enformasyon Ajansı Başkanı Zia Rashvan, şunları söyledi: “Taraflar arasında bugün yapılması planlanan görüşme kapsamında (Hamas-İsrail), 13 İsrailli ve İsrail hapishanelerinde tutuklu bulunanlar serbest bırakılacak.” “39 Filistinlinin yer aldığı isim listesini aldık.” dedi.

Mısır’ın Gazze’ye insani yardım sağlama çabalarını sürdürdüğünü kaydeden Raşvan, şöyle konuştu: “Bugün Birleşmiş Milletler (BM) ve BM koordinasyonunda 2 akaryakıt tankeri ve 2 doğalgaz tankeri olmak üzere toplam 120 tır Gazze’ye girdi. Filistin Kızılayı, Gazze’nin kuzeyine seyahat edeceği bilgisini paylaştı.

Raşvan, Gazze’ye gönderilen toplam insani yardım miktarına ilişkin şunları söyledi: “25 Kasım’a kadar 2 bin 675 ton tıbbi malzeme, 9 bin 621 ton gıda, 7 bin 47 ton su, 82 çadır ve 1.992 diğer insani yardım malzemesi girdi. Gazze Şeridi toprakları.” Bunu yaptığı bilgisini verdi.

ŞİMDİYE KADAR 2 BİN 56 TIR GAZZE’YE GİRDİ

Rashvan ayrıca, 25 Kasım itibarıyla Gazze Şeridi’ne 788 ton akaryakıt gönderildiğini, şu ana kadar Gazze’ye giren insani yardım yüklü TIR sayısının toplam sayısının 2,56’ya ulaştığını belirtti.

Raşvan, şu ana kadar 353 yaralı Filistinli ve 292 yoldaşın tedavi için Mısır’a nakledildiğini, 8 bin 514 yabancı vatandaş ile 1.256 Mısır vatandaşının da Gazze’den tahliye edildiğini söyledi.

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 günlük insani ara verilmesine ilişkin anlaşma, 24 Kasım Cuma günü saat 07.00’den (Türkiye saati ile 8.00) itibaren yürürlüğe girdi.

Anlaşmaya göre Hamas’ın elinde bulunan 50 İsrailli tutuklu karşılığında İsrail hapishanelerindeki 150 Filistinlinin serbest bırakılması konusunda anlaşmaya varıldı.

Şu ana kadar kuşatma altındaki Gazze Şeridi’ndeki 26 İsrailli mahkum serbest bırakılırken, İsrail hapishanelerinde tutulan 78 Filistinli de serbest bırakıldı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Çocuk oyun alanı alev aldı!  Kundakçılık?Çocuk oyun alanı alev aldı! Kundakçılık?
Öfke uyandıran olayla ilgili rapor hazırlandı!Öfke uyandıran olayla ilgili rapor hazırlandı!
Fuhuş operasyonunda kadının çantasından müşteri listesi çıktı!Fuhuş operasyonunda kadının çantasından müşteri listesi çıktı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir