Mansur Yavaş ile ortak noktaları Ankaragücü! Turgut Altınok’tan sonra… İYİ Parti’nin Ankara adayı Cengiz Topel Yıldırım oldu

Yerel seçimler yaklaşırken siyasi gündem de hareketlendi. Gözler partilerin ve ittifakların adaylarında. Ankara’da Cumhur İttifakı Turgut Altınok’u, CHP ise Mansur Yavaş’ı aday göstermeye karar verdi. İYİ Parti’de hem İstanbul hem de Ankara için aday belirleme çalışmaları sürüyor.

ANKARA’DA CENGİZ TOPEL YILDIRIM SÜRPRİZİ

Kulislerde farklı isimler konuşulurken gazeteci İsmail Saymaz da İYİ Parti’nin Ankara’da belirleyeceği adayla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

“KILIÇDAROĞLU’NUN MECLİSİYDİ”

Saymaz, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ankara adayı için Cengiz Topel Yıldırım ismine karar verdiğini belirtti. Aday açıklanma tarihi olarak çarşamba gününü işaret eden Saymaz, Yıldırım’ın eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olduğunu söyledi.

4

İsmail Saymaz açıklamasında şunları söyledi:

“İyi Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Cengiz Topel Yıldırım. Yıldırım’ın adaylığı çarşamba günü açıklanacak.

Eski Ankaragücü Başkanı Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun danışmanıydı. “2014 ve 2019 seçimlerinde CHP’nin Ankara’daki adaylığında Yıldırım’ın adı anılmıştı.”

MANSUR YAVAŞ ANKARAGÜCÜ İLE ORTAK NOKTALAR

Aynı zamanda lisanslı futbolcu olan Cengiz Topel Yıldırım, 2008 yılında Ankaragücü yönetimine katıldı. 2009 yılında kulübün başkanı olan Cengiz Topel Yıldırım, aynı zamanda kulübün başkanlığını da yaptı. Mevcut belediye başkanı Mansur Yavaş’ın da Ankaragücü taraftarı olduğu ve fırsat buldukça Ankaragücü maçlarını sıklıkla takip ettiği biliniyor.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Nöbetçi eczaneye bıçaklı saldırı! Nöbetçi eczaneye bıçaklı saldırı! “Acıtmak için değil, sanki insanları öldürmek içinmiş gibi.”
Evini böyle görünce gözyaşlarına boğuldu!  Evini böyle görünce gözyaşlarına boğuldu! “Sahip olduğumuz her şey içerideydi”
İstanbul planlarını açıklayacak!  murat kurum: İstanbul planlarını açıklayacak! Murat Kurum: “Büyük lansmanı perşembe günü yapacağız”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir