Kripto para borsası BtcTurk hacklendi: 55 milyon doların çalındığı iddia edildi

Ünlü bir Bitcoin analisti, çalınan miktarın 55 milyon dolar civarında olduğunu söyledi.

REKLAM

Türkiye'nin en büyük kripto para borsası BtcTurk, cumartesi günü yaptığı açıklamada borsalarının bir siber saldırıya uğradığını belirtirken, popüler bir Bitcoin analisti çalınan para miktarının 55 milyon dolar civarında olduğunu söyledi.

Açıklamada: “Ekiplerimiz, 22 Haziran 2024 tarihinde platformumuza siber saldırı meydana geldiğini ve bunun sonucunda kontrolsüz atışlar yapıldığını tespit etti. “Söz konusu siber saldırıdan sadece 10 kripto paradan oluşan sıcak cüzdan bakiyelerinin bir kısmı etkilendi ve varlıkların büyük çoğunluğunun tutulduğu soğuk cüzdanlarımız güvende” diye okuduk, “BtcTurk'ün mali gücü iyi durumda” Bu saldırıdan etkilenen miktarların üzerinde bir miktar olacak ve kullanıcıların varlıkları bu kayıplardan etkilenmeyecek” diye ekledi.

Borsa ayrıca konuyla ilgili “kapsamlı bir soruşturma” yürüttüğünü ve güvenlik görevlilerini de konu hakkında bilgilendirdiğini söyledi.

“Ekiplerimiz konuyla ilgili kapsamlı araştırma yapıyor. Biz de önlem olarak kripto para yatırma ve çekme işlemleri bloke edildi ve en kısa sürede çalışmalarımız tamamlandıktan sonra kullanıma açılacaktır.”

Tanınmış bir Bitcoin analisti olan ZachXBT, bir gönderide şunları söyledi:

Kripto para birimleri Türkiye'de oldukça popülerdir ve ülke dünyanın dördüncü büyük kripto para alım satım piyasasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir