Kilo vermek isteyenler dikkat! Tüm bildiklerinizi unutun, 1 ayda 7 kilo vermek mümkün

Obezite çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biridir. Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) mart ayında yaptığı açıklamaya göre her 7 erkekten 1’i ve her 5 kadından 1’i obeziteden yakınıyor. Dünyada 1 milyardan fazla insanın aşırı kilolu veya obez olduğuna dikkat çekildi. Yayınlanan verilere göre bu kişilerin 650 milyonu yetişkin, 340 milyonu genç, 39 milyonu ise çocuk. Öte yandan bilim insanları aşırı kilo sorunu yaşayanları sevindirecek bir açıklama yaptı. Uzmanlara göre kilo vermek isteyenlerin yürürken sadece birkaç tavsiyeye dikkat etmesi gerekiyor.

30 DAKİKADA 200 KALORİ YAKIN!

Yürürken vücudun sinir, kas ve sindirim sistemleri etkilenir. Bu nedenle kilo verme sürecinde koşmanın yanı sıra tempolu yürüyüş de faydalıdır. Uzmanlar, düz yürüyüşlerin kilo vermek için yeterli olmayacağına dikkat çekerek, 30 dakikalık tempolu yürüyüşler öneriyor. Açıklamaya göre bu şekilde 200 kalori yakabilirsiniz. Süreyi 1 saate çıkarırsanız 400 kalori yakabilirsiniz.

pexels-hepsi-güven-2803158

SÜREYİ AZALTMAYA ÇALIŞIN

Tempolu yürüyüşlerde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise mola vermemektir. Yürürken herhangi bir egzersiz yapılması önerilmez. Hızınızın yavaşlamasını önlemek için yürümeden önce veya sonra egzersizler yapılmalıdır.

pexels-pixabay-235922

1 AYDA 7 KİLO VEREBİLİRSİNİZ

Bilim insanları kilo vermek için yürüyüşlerin her gün tekrarlanması gerektiği konusunda uyarıyor. Uzmanlara göre haftada 3 gün fiziksel aktivite yapılmalı; Her gün 1 saatlik yürüyüş ve haftanın 3 günü düzenli fiziksel aktivite kilo verme sürecine katkı sağlayabilir. Ancak bu bağlamda sağlıklı beslenmeye de dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Uzmanlar bu sayede 1 ayda 7 kilo vermenin mümkün olduğuna dikkat çekiyor.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Meyve ve sebzeleri yıkarken bunu yaparsanız dikkatli olun!Meyve ve sebzeleri yıkarken bunu yaparsanız dikkatli olun!
İki kadına tuzak kurdular! İki kadına tuzak kurdular!
TBMM'de yaptığı açıklamalar tartışma yarattıTBMM’de yaptığı açıklamalar tartışma yarattı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir