Kassam Tugayları Gazze'de 14 İsrail askerini etkisiz hale getirdiklerini duyurdu

Kassam Tugayları'nın sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, Gazze'nin güneyindeki Han Yunus bölgesinde 14 İsrail askerinin yakın mesafeden etkisiz hale getirildiği, çok sayıda İsrail askerinin de yaralandığı bildirildi.

Açıklamada, İsrail askeri nakliye aracının topçu ateşiyle hedef alındığı, 3 tankın Yasin-105 füzeleriyle hedef alındığı, ilçeye iniş yapan İsrail helikopterindeki askerlerin de Emel'e saldırdığı belirtildi.

İsrail ordusundan konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Kassam Tugayları geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarından aynı saldırılarda Han Yunus bölgesinde yakın mesafeden 5 İsrail askerinin etkisiz hale getirildiğini ve çok sayıda İsrail askerinin de yaralandığını duyurmuştu.


7 Ekim'den sonra İsrail'in Gazze'yi işgal etmesi

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 500'ü çocuk ve 9 bin 560'ı kadın olmak üzere 33 bin 137 Filistinli öldürüldü, 75 bin 815 kişi de yaralandı.

Enkaz altında hâlâ binlerce kişinin öldüğü söylenirken sivil altyapı da yok ediliyor, insanların sığındığı hastaneler ve eğitim kurumları hedef alınıyor.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne saldırıların başladığı 7 Ekim'den bu yana 256'sı toprak işgali sürecinde olmak üzere 600 askerinin öldüğünü duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir