KABİNE TOPLANTISI 21 AĞUSTOS 2023: Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? İşte gündem maddeleri…

Kabine toplantısı tarihi ve gündem maddeleri merak edildi.Bilindiği üzere kabine toplantısı iki haftada bir pazartesi günleri toplanmaktadır. Gündem konularının ele alındığı Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşiyor. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine kararlarını açıklaması bekleniyor. İşte 21 Ağustos Pazartesi Kabine toplantısına ilişkin detaylar…

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Kabine, bugün ( 21 Ağustos 2023 Pazartesi) saat 15:00’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak.

Toplantının ardından gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına çevrilecek.

KABİNE TOPLANTISI GÜNDEM MADDELERİ NELER?

Milyonlarca memurun mali ve sosyal haklarının belirleneceği toplu sözleşme görüşmelerinde gelinen son durum, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti güçleri ile Birleşmiş Milletler güçlerinin adadaki gerginliği, gençlere vergisiz telefon ve ekonominin 3 yıllık yol haritası toplantının gündeminde olacak.

kabine toplantısı

GENÇLERE VERGİSİZ TELEFON NE ZAMAN?

AK Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan gençlerin ilk elektronik eşya alımlarında vergiden muaf tutulması uygulaması da masaya yatırılacak. Telefon, tablet, bilgisayar gibi elektronik eşyalardaki vergi indirimi için hükümet nezdinde yapılabilecekler ele alınacak.

telefon

MEMURLARIN ZAM PAZARLIĞINDA SON DURUM MASADA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında Beştepe’deki toplantıda 7’nci dönem toplu sözleşme görüşmelerinde gelinen son durum ele alınacak. 4 milyon memur ile 2.5 milyon memur emeklisinin yakından takip ettiği görüşmelerde hükümet 2’nci teklifinde memurlara 2024 için yüzde 25, 2025 için yüzde 11 zam teklif etti. Memur temsilcilerinden teklifin yeterli bulunmadığı açıklamaları gelirken, pazarlık süreci kabinede masaya yatırılacak. Memurlar için atılabilecek ek adımlar incelenecek.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Milyonlar yeni zammı ve vergi muafiyetini bekliyor! Gözler bu konuşmadaMilyonlar yeni zammı ve vergi muafiyetini bekliyor! Gözler bu konuşmada
'Söyleyeceğim kızsınlar' diyerek uyardı! Sözleri olay oldu‘Söyleyeceğim kızsınlar’ diyerek uyardı! Sözleri olay oldu
Mansur Yavaş yerine Levent Gök önerisiMansur Yavaş yerine Levent Gök önerisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir