İstanbul’daki kilise saldırısı ile ilgili 2 saldırgan yakalandı! Bakan Yerlikaya duyurdu: ‘Saldırganlar yabancı uyruklu, DEAŞ mensubu olduklarını değerlendiriyoruz’

İstanbul Sarıyer’deki Meryem Ana Kilisesi’ne bugün Pazar ayininde maskeli iki kişi silahlı saldırı düzenledi. Saldırıda Tuncer Cihan isimli kişi hayatını kaybetti.

Saldırıda hayatını kaybeden Tuncer Cihan’ın amcası olduğunu iddia eden Kazım Aydemir ise şunları söyledi: “Düşmanı yoktu. Zaman zaman benimle ayin yapmaya gelirdi. Temiz, çok iyi bir insandı. Allah onu yanına aldı. Kendi tarafının erkenden. Kimseye düşmanlığı yoktu. Ben de başka bir kilisedeydim, benden haber aldı. “Telefonla aldım ve hemen buraya geldim” dedi.

“DEAŞ OLDUĞUNU DEĞERLENDİRİYORUZ”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bu akşam düzenlediği basın toplantısında olaya ilişkin bilgi verdi. Bakan Yerlikaya, şunları söyledi: “Bugün Sarıyer Kilisesi’nde Pazar ayini sırasında meydana gelen silahlı saldırıda Tuncer Cihan isimli vatandaşımız hayatını kaybetti. Saldırının ardından polisimiz çok hızlı ve kapsamlı bir soruşturma başlattı. 30 farklı adres arandı, 47” cinayet şüpheliler yakalandı. Saldırganlardan biri Tacik uyruklu, diğeri ise Rus uyruklu. Her ikisinin de DEAŞ üyesi olduğuna inanıyoruz” dedi.

2 saldırgan yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya açıklamasında şunları söyledi:

“Bu sabah Sarıyer Santa Maria Kilisesi’ndeki pazar ayininde Tuncer Cihan isimli vatandaşımızın ölümüne neden olan iki cinayet zanlısı yakalandı.

Suçun faillerini tespit edip yakalayan İstanbul Emniyetimizi ve kahraman polislerimizi tebrik ediyorum.

“Hayatını kaybeden vatandaşımızın ailesine ve yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyorum.”

Kaynak: DHA-AABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
6 aylık bebek Şerzan beşiğinde yanarak can verdi6 aylık bebek Şerzan beşiğinde yanarak can verdi
Seçime iki ay kala iki parti yükselişte! Seçime iki ay kala iki parti yükselişte!
Sosyal medyada gündem oldu!  Uyarı: Bu tuzağa dikkat!Sosyal medyada gündem oldu! Uyarı: Bu tuzağa dikkat!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir