İsrail, UAD’den Güney Afrika’nın Refah için ek acil önlem talebini reddetmesini istedi

İsrail, Güney Afrika’nın Refah’taki Filistinlileri korumak amacıyla mahkemeye ek acil önlemler alınması yönündeki talebine karşı kendisini savundu.

REKLAM

İsrail, Uluslararası Adalet Divanı’ndan Güney Afrika’nın, İsrail’in Gazze’deki saldırısını Refah şehrine doğru genişletme planına ilişkin ek acil önlemler alma talebinin reddedilmesini istedi.

UAD tarafından Perşembe günü yayınlanan belgelerde İsrail, üç hafta önce yayınlanan acil durum tedbirlerinin zaten “bir bütün olarak Gazze’deki düşmanlıkların durumunu” kapsadığını söyledi ve mahkemenin Güney Afrika’nın talebini reddetmesi gerektiğini savundu.

İsrail, Hamas militanlarının 7 Ekim’de İsrail’e saldırmasının ardından Gazze Şeridi’nde başlatılan kara operasyonunu Refah’a doğru genişletmeyi planladığını duyurdu. Ancak Güney Afrika, çoğu yerinden edilen ve Refah’a sığınan Gazzelileri korumak için Mahkeme’den daha fazla acil önlem alınmasını talep etti. istekler.

Mahkemenin Güney Afrika’nın son talebi hakkında ne zaman karar vereceği ya da bu talebi değerlendirmek için başka duruşmalar yapıp yapmayacağı henüz belli değil.

Geçen ay Uluslararası Adalet Divanı Güney Afrika tarafından yönetiliyordu. açılan davadaİsrail’in, askerlerinin Gazze’deki Filistinlilere karşı “soykırım” yapmasını önlemek için mümkün olan her türlü tedbiri alması gerekiyor. o yönetmişti.

İsrail, İslami silahlı grup Hamas’a karşı yürüttüğü savaşla bağlantılı tüm soykırım suçlamalarını reddetti. reddetmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir