İshali bıçak gibi kesiyor, hazımsızlığı gideriyor! Her gün bir avuç tüketmeniz yeterli

Karın ağrısı ve sürekli tuvalete çıkma isteği gibi belirtilerle kendini gösteren, insanların hayat kalitesini düşüren bir rahatsızlık olan ishal, doğru beslenme ve bazı püf noktaları ile kontrol altına alınabiliyor. Beslenme önerileri ile ishalin hızla iyileştirilmesi ve ishalin ortadan kaldırılması oldukça mümkündür.

İshal durumunda ilk olarak dikkat edilmesi gereken, ishale bağlı kaybolan sıvının vücutta yerine konmasıdır. İshal tanısı konmuş olan her kişiye, vücudun hızlı sıvı kaybını dengelemek için normalde verilmesi gerekenden daha fazla sıvı takviyesi yapılmalıdır. Her dışkılama sonrası kişi temiz ve ılık su içmelidir.

Ayrıca her gün bir avuç tüketeceğiniz iğde de ishali bıçak gibi kesmeye yardımcı olacaktır. Bir meyve çeşidi olan iğdeyi yıkayıp çiğ olarak tüketebilirsiniz. Çay olarak da demleyebilir ve sıcak tüketebilirsiniz.

iğde

İğdenin bilinen bir yan etkisi yoktur fakat her besinde olduğu gibi fazla tüketimi istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Hamilelerin, kronik hastalığı olan kişilerin doktor tavsiyesi olmadan kullanması önerilmez.

iğde 2

İĞDENİN FAYDALARI NELERDİR?

Böbrek hastalıklarına iyi gelir özellikle kaynatılıp çay olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir. C vitamini açısından zengin olması sebebiyle bağışıklığı güçlendirdiği bilinmektedir.

iğde 4

Soğuk algınlığına karşı koruma sağlar ve kuru iğdeden yapılan çay, kuru öksürüğü geçirmeye yardımcı olur.

iğde 3

Suda kaynatılarak içilen iğde ishali keser ve ishalin neden olduğu halsizliği geçirir. İçerisinde Omega 7 yağının bulunması sebebiyle vücuttaki kolajen miktarını artırır. Yemeklerden sonra oluşan hazımsızlığı giderir.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Annesine kurşun yağdırmıştı! Vahşetin nedeni ortaya çıktıAnnesine kurşun yağdırmıştı! Vahşetin nedeni ortaya çıktı
Paris'in öteki yüzü! Bir kadına...Paris’in öteki yüzü! Bir kadına…
Bakan Fidan Danimarkalı mevkidaşıyla görüştü! Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına tepkisini ilettiBakan Fidan Danimarkalı mevkidaşıyla görüştü! Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına tepkisini iletti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir