Haziran ayında yeni bir başkanımız olacakFenerbahçe

Son Haberler… F.Bahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, haziran ayında yapılacak olağan genel kurul toplantısında aday olmayacağını açıkladı.

Kalamış’ta bulunan Fenerbahçe Faruk Ilgaz tesislerinde gerçekleştirilen Üst Kurul toplantısında konuşan Koç, haziran ayında yapılan seçimli genel kurulu hatırlatarak, şunları söyledi: “Başkanlığımın devamı konusunda göstermiş olduğunuz nezaketten dolayı teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle umarım bir dahaki sefere de olur. Haziran’da yeni bir başkan ve yeni bir yönetim kurulu olacak. Bu kararla, Haziran ayında F.Bahçe’nin yeni başkanı ve yeni bir yönetim kurulu olacak.” Bunun Fenerbahçe’nin yararına olduğuna inanıyorum. F.Bahçe’ye başkan olacak çok değerli üyelerimiz var ve onlar her zaman öne çıkacaklar.” dedi.

Koç, başkanlığa aday olmayı düşünenlerin bir an önce adaylıklarını açıklamaları gerektiğini de belirterek, şöyle konuştu:

“Olası cumhurbaşkanı adaylarının ve adaylarının bir an önce adaylıklarını beyan etmeleri, gerekli imzaları toplamaları ve seçim sürecine kadar mevcut yönetimle bilgi alışverişinde bulunmaları gerektiğini ilettim. Burada asıl amaç cumhurbaşkanının ve yönetimi alacakları liderliğin sağlanmasıydı. Kulübümüzün ilk günden itibaren en hızlı şekilde görev üstlenebilmesi ve çalışabilmesi için. Çünkü göreve geldiğimizde “mali, sportif konular, devam eden projeler ve yapı hakkında bilgi sahibi değildik. Devir teslim süreci uygulanmadı. Tüm yapıya hakim olmak uzun zaman aldı. Bir sonraki genel kurulun F.Bahçe adına hayırlı olmasını ve demokrasi şöleni olmasını diliyorum.”

“SADETTİN SARAN BİR DÖNEM DAHA DEVAM EDECEĞİMİ SÖYLEDİ”

Cumhurbaşkanlığı adaylığında adı geçen Sadettin Saran hakkında konuşan Ali Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Burada ciddi bir yanlış anlaşılma var. 21 Kasım’da yemek yedik, yanılmıyorsam 30 Ocak’ta da Yüksek Kurul’a imzaları iletti. Burada bir adaletsizlik yapılıyor, diyorlar ki:’ Şampiyonluk adına imza toplamanın amacı nedir?” Sayın Sadettin Saran, kendisine devam etmem gerektiğini, kendisinin aday olmak istemediğini, devam etme niyetimin kesinlikle olmadığını, kendisinin aday olmasının daha iyi olacağını söylemiştim. Yaptığımız her toplantıda ben koşarsam aday olmayacağını söylüyor. Bu, F.Bahçe’nin çıkarları açısından son derece cesur ve şeffaf bir durumdur. “Kendisine imza toplaması gerektiğini söyledik. Bilgiyi paylaşmamız gerekiyor. İmza toplayanlarla bilgileri paylaşacağız. Bildiğiniz gibi duyuruya adaylığını açıklayanlar oldu, biz de imza toplayanlarla paylaşacağımızı kendisine söyledik. Şu ana kadar bu imzaları toplayan tek kişi Sadettin Saran’dır. Bilgilerimizi kendisiyle paylaşacağız.”

3

Kendisinin ve mevcut yönetimin Sadettin Saran’ı desteklediği yönündeki suçlamaların doğru olmadığını belirten Koç, şöyle konuştu: “Adayların bir an önce öne çıkmasını istiyorduk. Burada en önemli konu F.Bahçe’nin çıkarları. Şampiyonluğa koşacağız ve tutacağız. Demokrasinin canlı kutlanmasıdır. İmza toplama meselesi bizim bilgimizdir.” “Ama bizim bir adayı destekleme lüksümüz de, tavrımız da yok. Hepinizi saygıyla selamlıyorum, umarım bu akşam 3 puan alırız.” dedi.

ALİ KOÇ, TARAFTARLARINDAN DESTEK İSTEDİ

F.Bahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, sezon sonunda şampiyon olacaklarına inandığını belirterek taraftarlardan destek istedi. Kalamış’taki Fenerbahçe Faruk Ilgaz tesislerinde gerçekleştirilen Üst Divan Kurulu toplantısında açıklama yapan Koç, şampiyonluk yolunda baskı ve gerilimin azaltılması gerektiğini söyledi.

Futbol takımının bu sezonki önemli istatistiklerini paylaşan Başkan Koç, şunları söyledi: “Yarıştığımız her alanda güçlü inanç ve disiplinle kararlı adımlarla ilerliyoruz. 23 haftada 60 puan toplayan kulüp. 2023-2024 sezonunda Avrupa’nın 5 büyükleri arasında lig dahil 100 gole ulaşan ilk takım olduk. Arkamızdan Bayer Leverkusen geliyor. Bunun gibi birçok istatistik var Bu iki istatistik Bu da takımımızın hedefine büyük bir güvenle yürüdüğünün kanıtıdır.” dedi.

4

Teknik direktör İsmail Kartal’ın başarısına vurgu yapan Ali Koç, şöyle devam etti:

“Böyle bir durumda bizi endişelendiren bir konuya değinmek istiyorum. Beraberlik, yenilgi ya da geç gol gibi durumlarda camiamızın kırılganlığı hepimizi derinden etkiliyor. Sezon içerisinde böyle bir konuya değinirsem Tarihimizin en yüksek puanına ulaştığımız bu yolda 10 yıldır baskıya, gerginliğe ve kırılganlığa maruz kalıyoruz, bu yolda öfkeliyiz, endişeliyiz ama ne olursa olsun inanmaktan ve desteklemekten vazgeçmemeliyiz.Fenerbahçe’nin son dönemde en büyük rakibi F.Bahçe oldu. Maçlarımız zor geçtiğinde oyuncularımızın ve takımımızın sana, tribüne ihtiyacı var. Takımımızın ‘Sen biraz düşün ve kalk. Biz takımımıza inanıyoruz, yolculuğun sonunun şampiyonluk olmasını diliyoruz. İsmail hocamıza ve teknik ekibe, sportif direktörümüz Mario Branco’ya, yöneticilerimiz Ahmet Ketenci ve Selahattin Baki’ye, elbette futbolcularımıza bugüne kadar yaptıklarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Bu şekilde devam etmelerini ve camiamızı mutlu sona ulaştırmalarını bekliyorum. Bu akşam zorlu bir maça çıkacağız. Umarım şans yanımızda olur ve oyun gücümüzle kazanarak geri döneriz.”

“TRANSFERDE HIZLI HAREKET EDERİZ”

Fenerbahçe Kulübü Başkanı, geçici transfer döneminde eksik kalan alanları güçlendirmek için hızlı hareket ettiklerini söyledi.

Şampiyonanın ilk yarısındaki savunma eksikliğini hatırlatan Koç, şöyle konuştu: “Hem sezon başında hem de transfer döneminde hızlı hareket ettik. Devre arasında Bonucci ve Krunic’i kadroya kattık.” “Krunic, ustamız İsmail’in uzun zamandır istediği bir oyuncuydu. Çok daha pahalıya mal olabilirdi ama devre arası 3 milyon. Bir euronun altında bir transferdi. Bonucci’yi hızlı bir şekilde liderliğine getirdik. Karakter ve Son sezonunda lig şampiyonluğu için oynama arzusu. Defans oyuncusunun rolünün genişlediğini düşünenler var ama Nordsjaelland’a stopersiz gittiğimizi de unutmayalım. Bir takımın 5 defans oyuncusundan 4’ü gol atamıyor. Sakatlık, sadece Fenerbahçe’nin başına gelebilecek bir durum, talihsizlik.” dedi.

Milli takım oyuncusu Çağlar Söyüncü’nün transfer sürecinde büyük bir fedakarlık yaptığını belirten Koç, şöyle konuştu: “Onunla tanıştığımızda kapatılması neredeyse imkansız olan bir maddi açık vardı. Öyle bir noktaya geldik ki sıralamadan çekildik. Daha sonra daha önce görmediğimiz bir şey yaşadık. Çağlar, sadece 4 ay F.Bahçe’de forma giydi. “Bu transfer için Atletico Madrid’den alacağı paranın büyük bir kısmından vazgeçti. Milyonlarca euroluk ücretten vazgeçti. . Bu fedakarlığından dolayı kendisine teşekkür etmek istiyorum. Selahattin Baki de bu transfer için Madrid’e giderek kamp kurdu, kendisine de teşekkür ediyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Ali Koç, sadece futbolda değil tüm sektörlerde zirve için mücadele ettiklerini vurgulayarak şöyle konuştu:

“Başkanımız Aziz Yıldırım’ın başlattığı dünyanın en büyük spor kulübü olma misyonunu sürdürüyoruz, umarım bundan sonra da devam eder. Bunun karşılığını olimpiyat kontenjanlarıyla, madalyalarla, kupalarla ödüllendiriyoruz. Şu ana kadar 6 sporcumuza imza attık.” Kontenjanları aldık ve 4 sporcumuzun voleybol takımına katılacağını düşünürsek bu sayı 10’a çıkacak. Şöyle de söyleyebiliriz. Fikret Çetinkaya’nın beklediği 25 kontenjana ulaşmayı umuyoruz. haftaya çok güzel haberlerim var. Bir pay daha olduğuna inanıyorum. Bu branşların geliri yok, desteğe ihtiyacımız var. Bu alanlardaki başarıların sayısı her geçen gün artıyor. Basketbol, ​​kürek, her branşta zirve mücadelesi veriyoruz. Yelken.Belki her zaman zirvede değiliz ama her zaman zirve için çalışıyoruz.Dünyanın en büyük spor kulübü olma mottomuz sadece slogan değil gerçektir.Rakiplerimiz arasında başka kulüp yoktur Futbol dışında da rekabetçi olan ve her alanda en iyiyi hedefleyen bir firmayız. “Bu büyük başarıda emeği geçen yönetim kurulu üyelerini, teknik heyeti ve sporcuları tebrik ediyorum.”

Koç ayrıca milli voleybolcu Melissa Vargas’ın sarı-lacivertlilere döneceği haberini de paylaşarak, şunları söyledi:

“Birkaç iyi haber paylaşmak istiyorum. Melissa Vargas sezonun ilk yarısında Çin’de forma giyiyor, sonra buraya dönüyor. Ancak bu sene sıralamalara girebilmek için Çin takımının final serisini 3-0 bitirmesi gerekiyordu. Hiç şüphemiz yoktu. Takımımız 55 maçtır namağlup ve tek set bile kaybetmemişti.Ancak 55 maç sonra ilk kez mağlup oldu.Final seti 4 maça uzatılmak zorunda kaldı.Bu nedenle tamamlamamız imkansızdı. “Onun Lisansı. Ancak yoğun çalışmalar sonucunda Vargas’ın takımımıza geri döneceğini buradan paylaşmak isterim. Lisanslama işlemleri istenilen sürede tamamlanmıştır. Yeni oynamaya başladı. “En çok ihtiyacımız olduğu anda bize katkı sağlayacak. Bunun elbette bir bedeli oldu. Bu maliyeti karşılamamızda bize destek olan sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.”

aaBu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
F.Bahçe'de bir ayrılık daha yaşandıF.Bahçe’de bir ayrılık daha yaşandı
Emre Kılınç, Taylan Antalı ve Okan Kocuk'u suçladı!Emre Kılınç, Taylan Antalı ve Okan Kocuk’u suçladı!
Beşiktaş'tan İçişleri Bakanlığı'na başvuru!Beşiktaş’tan İçişleri Bakanlığı’na başvuru!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir