Fransız bakandan skandal paylaşım! Ermenistan toprağı gibi gösterdi

Azerbaycan’ın Karabağ’daki başarılı terörle mücadele operasyonunun ardından Fransa Dışişleri Bakanı Catherine Colonna, Ermenistan’ın başkenti Erivan’a resmi ziyarette bulundu. Colonna, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile bir araya gelerek ortak basın toplantısı düzenledi.

Colonna, görüşmede güvenlik ve savunma konularını ele aldıklarını belirterek, “Fransa, savunmasını sağlayabilmesi için askeri teçhizatın Ermenistan’a teslim edilmesine olanak sağlayacak gelecekteki sözleşmelerin imzalanması konusunda anlaşmaya vardı” dedi.

Söz konusu sözleşmeler hakkında detay vermeyen Colonna, “Çok fazla ayrıntı veremem. Biraz daha ileri gitmem gerekirse, şunu bilin ki, Ermenistan ile Fransa arasında halihazırda mutabakata varılmış ve ilerlemekte olan şeyler var” dedi.

FRANSIZ BAKANDAN KÜSTAH AĞRI DAĞI PAYLAŞIMI!

Colonna ayrıca, ziyareti sırasında sosyal medya hesabı üzerinden Ağrı Dağı’nın fotoğrafını paylaşarak, “Ermenistan’a geri döndüm, ilk ziyaretimden 5 ay sonra. Dostluk, destek ve dayanışma” ifadelerine yer verdi. Ağrı Dağı’nı Ermenistan toprağıymış gibi gösteren Colonna, sosyal medyada yoğun tepki aldı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
7, 9 ve 11 yaşındaki 3 kardeş sırra kadem bastı! Her yerde aranıyorlar7, 9 ve 11 yaşındaki 3 kardeş sırra kadem bastı! Her yerde aranıyorlar
Yağışlar etkisini artırdı! Eğitime 3 gün ara verildiYağışlar etkisini artırdı! Eğitime 3 gün ara verildi
Bir harekat daha! Bir harekat daha! “İnlerinde vurmaya…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir