ETH'nin fiyatı bugün neden arttı? Ethereum İncelemesi

Ethereum (ETH) bugün yükselişte ve 31 Mart'ta %3,5 artışla 3.630 doların üzerine çıktı. ETH fiyatı şu anda bir haftadan uzun bir süre önce belirlenen 3.050 dolar civarındaki yerel düşük seviyeden %18,75 arttı.

Ethereum (ETH) bugün yükselişte ve 31 Mart'ta %3,5 artışla 3.630 doların üzerine çıktı. ETH fiyatı şu anda bir haftadan uzun bir süre önce belirlenen 3.050 dolar civarındaki yerel düşük seviyeden %18,75 arttı.

Ether piyasasında sermayenin getirisi

Ether'in ABD doları karşısında devam eden yükselişi, Bitcoin'e (BTC) karşı da aynı derecede güçlü kazanımlarla örtüşüyor.

Özellikle, geniş çapta takip edilen ETH/BTC çifti 31 Mart'ta yaklaşık %2,5 artışla 0,051 BTC'ye ulaştı ve bu da kısa vadede olası sermaye rotasyonuna işaret ediyor.

Ek olarak, Ether'in daha geniş kripto para piyasasına göre performansı son 48 saat içinde önemli ölçüde iyileşti; bu, Ethereum Hakimiyet Endeksi'nin (ETH.D) 29 Mart'ın en düşük seviyesinden %2,16 oranında artmasıyla vurgulandı.

Bu eğilim, rakip altcoinlerden Ether pazarına artan sermaye akışını vurgulayarak ETH'nin dolar cinsinden değerini güçlendiriyor.

Ethereum (ETH) balinaları geri dönüş yapıyor

Ether'in son kazanımları, balinalar olarak da bilinen en zengin yatırımcıları arasında bir birikim döneminin habercisi.

Glassnode veri kaynağına göre, 1.000 ila 10.000 ETH tutan kuruluşlar, Mart ayında Ether varlıklarını yaklaşık %1,15 oranında artırdı.

İlginç bir şekilde bu birikim modeli, ETH/USD'nin bugün şahit olduğu gibi çoğu zaman önemli fiyat artışlarının habercisi oldu.

ETH fonlama oranı üç haftanın en yüksek seviyesinde

Bugünkü Ether fiyat artışlarına, kalıcı sözleşmeler piyasasında fonlama oranlarında keskin bir artış eşlik etti.

Spesifik olarak, 31 Mart itibarıyla Dogecoin sürekli vadeli işlem sözleşmelerinin fonlama oranı sekiz saatte %0,0591'e veya bir haftada %1,24 ile 12 Mart'tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı; bu da uzun pozisyonları sürdürme maliyetinin arttığına işaret ediyor.

Açık faizin artan borçlanma oranıyla istikrara kavuşturulması, yatırımcıların uzun pozisyonlarını finanse etmek için daha fazla borçlandıklarını, varlık fiyatlarının artacağını beklediklerini ve getirilerini artırmayı umduklarını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir