Elon Musk ve Mark Zuckerberg’in ‘kafes dövüşü’ orada yapılabilir! Gladyatör müsabakaları da yapılıyordu… Yaklaşık 2 bin yıllık

Elon Musk ile Mark Zuckerberg arasındaki kafes dövüşüne ilişkin son durum merak ediliyor. Aslında her şey Elon Musk’ın sosyal medya platformu Twitter, Facebook ve Instagram ana şirketi Meta CEO’su Zuckerberg’de “kafes dövüşüne hazır” olduğunu şaka yollu bir şekilde yayınlamasıyla başladı.

Musk’ın anlık mesajının ardından Karma Dövüş Sanatları (MMA) eğitimi alan ve son dönemde Jiu-Jitsu turnuvalarını kazanan Zuckerberg, Musk’ın hikayesiyle ilgili tweet’inin ekran görüntüsünü paylaşarak şu cümleleri yazdı: “Bana bir konum gönder”

O andan itibaren işler daha da ilginç hale geldi.

KAFES MİLYARLARI KOLİZOM’DA MÜCADELE EDECEK Mİ?

Şimdi, Kolezyum’un çağrısı, dünyanın en kötü şöhretli teknoloji milyarderlerinden ikisini karşı karşıya getirecek olası bir kafes dövüşü için geldi.

BBC News’e göre; Antik Roma’da gladyatör yarışmalarının yapıldığı yaklaşık 2000 yıllık Colosseum’un iki milyarder arasındaki mücadeleye sahne olabileceği iddiası bizzat Elon Musk tarafından ortaya atılmıştı.

Musk, bugün Twitter hesabından paylaştığı bir mesajda, “Mücadelenin Kolezyum’da olma ihtimali var” dedi.

“İTALYA KÜLTÜR BAKANLIĞINDAN ZUCKERBERG’E” İDDİASI

ABD merkezli bazı haber siteleri de İtalya Kültür Bakanlığı’nın Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın da aralarında bulunduğu Meta şirketlerinin başındaki Zuckerberg’e bu yönde bir teklifte bulunduğunu söyledi.

TMZ Sports, “Bu haber aklınızı başınızdan alacak: Bir İtalyan hükümet yetkilisi, dünyanın en efsanevi savaş alanı olan Roma’daki Colosseum’da Elon Musk ile yapacağı mücadeleyi ayarlamak için Mark Zuckerberg ile temasa geçti” diye yazdı.

Haberde Zuckerberg’e bu teklifi getiren kişinin İtalya Kültür Bakanlığı yetkilisi olduğu iddia edildi.

Haber yayıldıkça İtalya’da sosyal medyada ve basında eleştiriler gelmeye başladı.

Birkaç gün önce Kolezyum’a adını kazıyan bir turistin tepkilerini hatırlatan bazı sosyal medya kullanıcıları, hükümetin böyle bir teklifte bulunmasının daha kötü olduğunu savundu.

KÜLTÜR BAKANLIĞI AÇIKLAMASI

Ancak İtalya Kültür Bakanlığı, haberin asılsız olduğunu açıkladı.

Açıklamada, “Bakanlık tarafından herhangi bir resmi temas veya yazılı belge gönderimi bulunmamaktadır. Haber kulağa hoş gelse de asılsız.

Kolezyum’un hayır işleri gibi özel etkinlikler için kiralanabileceğini hatırlatan Bakanlık, Kolezyum Arkeoloji Parkı yönetiminin talepleri değerlendirdiğini ve kararın kendilerine bağlı olmadığını vurguladı.

Öte yandan Musk ve Zuckerberg’in şiddet olmasaydı Kolezyum’da karşı karşıya gelebileceği ve gelirin bir kısmının İtalya’ya bağışlanabileceği de belirtilmişti.

Bakanlığın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Zuckerberg ve Musk, Colosseum’da sahne alacaklarsa, Latin telli bir düello (certamen) gibi şiddet içermeyen bir maç olmalı. Ve İtalyan tarihi mirasının ve örneğin (selin meydana geldiği yer) Emilia Romagna bölgesinin korunmasına yeterli ekonomik katkı sağlamalıdırlar.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Apple Watch'a servet harcamak istemeyenler için akıllı saatlerApple Watch’a servet harcamak istemeyenler için akıllı saatler
Ekmek yemliği gözlerinizin önünde yanıyordu!Ekmek yemliği gözlerinizin önünde yanıyordu!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memur maaşlarına zam açıklaması!  Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan memur maaşlarına zam açıklaması! “Tatilden sonra…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir