Deepfake Videolara Karşı Yeni YouTube Önlemi: Artık Kolayca Kaldırılabilecek!

YouTube, yapay zeka ile oluşturulan videoların olumsuz etkilerini en aza indirmek için platformuna bazı yeni önlemler getirdiğini duyurdu. Şirket, kullanıcıların artık kendilerini taklit eden deepfake içeriğin platformdan kaldırılmasını talep edebileceklerini duyurdu.

KULLANICILAR PLATFORMDAN KALDIRABİLİR

Bu kapsamda kullanıcılar, YouTube'un gizlilik şikayet formuna eklenen yeni bir bölüm aracılığıyla yüzlerini, vücut hareketlerini ve sesini taklit eden deepfake içerikleri platformdan kaldırabilecek.

Yeni politikasının tamamen veya kısmen yapay zeka ile oluşturulmuş, insanları yanıltabilecek içerikleri kapsayacağını söyleyen YouTube, herhangi bir yayından kaldırma talebinin herhangi bir işlem yapılmadan önce dikkatle inceleneceğini söylüyor.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Profesör.  Dr. Mehmet Ceyhan şu rakamlara dikkat çekti: Profesör. Dr. Mehmet Ceyhan bu rakamlara dikkat çekti: “Herkeste artış var”
Jandarmadan jandarmayı çağırmasını isteyen kadın herkesi çılgına çevirdi!Jandarmadan jandarmayı çağırmasını isteyen kadın herkesi çılgına çevirdi!
2021 yılına işaret ederek şu uyarıda bulundu: 2021’i işaret ederek uyardı: “Tekrarlamayı bırakın”! Yeni bir tehlike kapımızda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir