Davinson Sanchez’den Manchester United açıklaması!

Galatasaray’ın Kolombiyalı yıldızı Davinson Sanchez, Giallorossi’nin YouTube kanalında önemli açıklamalarda bulundu.

Davinson Sanchez’in açıklamaları şöyle:

-Old Trafford geziniz hakkında ne söylemek istersiniz?

“Duygularım elbette her zaman sevinçten ibaret. Bu bir Şampiyonlar Ligi maçı ve köklü bir tarihe sahip bir yerde oynanan bir maç. Daha önce Premier Lig’de onlara karşı oynadım ve kazandım. Bu seviyede onlara karşı mücadele edip kazandığımız için çok mutluyum. “Maçlarda her şeyimizi vermemiz gerekiyor. Hem kişisel olarak yaptığımız işten memnun olmak, hem de taraftarları memnun etmek. Başından sonuna kadar şaşırtıcı ve eğlenceliydi. Gerçekten ikonik bir sahada oynadık, rakibimizi alt edip evimizde galip gelmek bizim için çok eğlenceliydi.”

“ABDÜLKERİM, NELSON, KAAN”

-Savunma ortaklarınız Abdülkerim, Nelsson ve Kaan hakkında neler söylemek istersiniz?

“Öncelikle çok profesyonel olduklarını söyleyebilirim. Abdülkerim ve Kaan’la daha çok oynama fırsatım oldu ama Nelsson’la idmanlarda hep birlikteyiz. Hepimiz takım adına elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Yeteneklerimiz, kabiliyetlerimiz ve özelliklerimiz, antrenörümüz bizden elimizden gelenin en iyisini yapmamızı istiyor. Takımın savunmada hiçbir sorun yaşamamasını bekliyoruz. Hepsi çok iyi adamlar ve çok yetenekli bir savunmamız var.” Kimin oynayacağına karar veren teknik direktör. Antrenöre göre kim en iyi katkıyı sağlıyorsa, kim en uygunsa o oynuyor. Sonuçta oyuncular değil, Galatasaray oynuyor. “Takım için en iyi olanı koç seçer.”

-Okan Buruk hakkında neler söylemek istersiniz?

“İlk günden itibaren bana güven verdiğini söyleyebilirim. Elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerektiğini ve en iyi olanın formayı alacağını söyledi. Hedefe ulaşmak için sözlerini dinlememiz gerektiğini bize hissettirdi. Bence kendisi çok profesyonel bir antrenör ve oyunu iyi okuyor. Oyunda bir şeyler istediği gibi gitmediğinde her şeyi yapıyor.” “Onun isteklerine göre. Şu ana kadar yaptıklarımız da bunu gösteriyor. Cesur kararlar aldığını söyleyebilirim. Bizi yapmamız gereken şeylere inandırıyor ve beklentileri yüksek. Biz Galatasara’yız, kazanmalıyız. ” Sahaya çıktığımız her maçta bunu kanıtlamamız gerekiyor: “Bunu bize yansıtıyor ve herkesi elinden gelenin en iyisini yapmaya motive ediyor.”

“HERKESLE ARASI İYİYİM”

-Takımda en çok kiminle vakit geçiriyorsun?

“Elbette Güney Amerikalılar diyeceğim. Çünkü aynı dili konuşuyoruz. Ben bu kişiyle ilk iletişim kurmaktan çekinen biri değilim ama elbette aynı dili konuştuğum insanlarla daha çok iletişim kuruyorum. Türk oyuncularla da iletişimimiz iyi. Aynı pozisyonda olduğumuz için Abdülkerim ve Kaan’la da çok temasım var.” “Çok konuşuyoruz. Antrenman dışında futbolumuzu nasıl geliştirebileceğimizi çok konuşuyoruz. Yine Kerem’in lig ve burası hakkında söylediklerini dinliyorum.”

-Türk mutfağından en sevdiğiniz yemek hangisi?

“Çok yemek yiyen biri değilim. İngiltere’de ayrım yapmadan yerel mutfağa uyum sağladım. Eğer yabancıysanız gittiğiniz ülkenin mutfağına alışmanız gerekiyor. Ama burada kebap ve kebabı çok seviyorum. Kuzu eti çok güzel pişiriyorsunuz, yediğim en güzel kuzuyu burada yedim diyebilirim ama “Dediğim gibi yemek konusunda pek seçici değilim.”

“Birlikte devam edeceğiz”

– Hayranlara söylemek istediğin bir şey var mı?

“Bana gösterdikleri destek ve sevgiden dolayı onlara minnettarım. Onlarla olan bu sevgi bağımın her zaman devam edeceğini düşünüyorum. Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Onlarla birlikte büyük işler başarıyoruz, onlar da bizi desteklemeli” Desteğiniz için tekrar teşekkür ediyorum. Sonuç ne olursa olsun Galatasaray 3 puanı kazanacak. Sonuna kadar birlikte devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir