CNN International duyurdu: Orta Doğu’da yeni savaş… Tarih verildi!

CNN International’ın haberinde, ABD’nin İsrail’in Lübnan’a kara saldırısı düzenlemesinden korktuğu belirtildi. “Biden Yetkilileri Arasında İsrail’in Lübnan’a Saldırı Yapabileceğine İlişkin Endişeler Büyüyor” başlıklı haberde, İsrail, Lübnan’ın içlerine kadar uzanacak bir saldırı başlatmak üzere…

VERİLEN TARİH

Gazze Şeridi’ndeki çatışmanın resmi olarak başka bir ülkeye yayılması kararının henüz verilmediğini ancak Washington’un bu olasılığı beklediğini bildiren CNN International, yaz aylarında gerçekleşebilecek kara saldırısı planının Amerikan istihbaratına yansıdığını bildirdi. .

CNN International’ın haberine göre, brifingde hazır bulunan bir yetkili, dünya çapında büyük yankı uyandıran bu gelişmeyi doğruladı. Üst düzey yetkili televizyonda yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İsrail’in önümüzdeki aylarda askeri operasyona girişeceği bir senaryo üzerinde çalışıyoruz. Bu birkaç hafta içinde olmasa bile, bu yılın sonunda gerçekleşebilir.” İlkbaharda İsrail’in askeri operasyonu ciddi bir olasılıktır.”

1

ÇÖZÜM: KALP BÖLGESİ

CNN’in haberine göre Biden yönetimi, Lübnan ile İsrail sınırında tampon bölge oluşturmak için eş zamanlı müzakereler yürütüyor. Washington, bu geniş tampon bölgenin oluşturulması halinde İsrail’in olası saldırısının ertelenebileceğine inanıyor.

2

Ayrıca üst düzey bir Amerikalı yetkili, Lübnan’a yönelik saldırıyı İsrail yönetimi ve ordusundan bazı unsurların desteklediğini, kuzey cephesinde yeni bir savaşı savunan bu grubun giderek büyüdüğünü ifade etti. Aynı yetkili, İsrail ordusunun Lübnan sınırını geçmesi durumunda, bunun kapsamı belirlenemeyen büyük bir artışa yol açabileceğini de sözlerine ekledi.

Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Özgür Özel'den sert tepki! "Utanç verici bir karar"Özgür Özel’den sert tepki! “Utanç verici bir karar”
Yorum Kılıçdaroğlu’ndan “Lütfü Savaş” yorumu! “Bu doğru değil” diye açıkladı.
Önce taksimetreyi kırdı, sonra polise saldırdı! Önce taksimetreyi kırdı, sonra polise saldırdı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir