Çin’de kendisiyle ilgilenmeyen çocuklarına öfkelenen yaşlı kadın servetini köpeklerine miras bıraktı

Çin’de yaşlı bir kadın, çocukları tarafından ihmal edildiği için 20 milyon yuanlık (yaklaşık 2,8 milyon dolar) servetini köpeklerine ve kedilerine bırakmaya karar verdi.

REKLAM

Çin basınında çıkan haberlere göre, Şangay’da yaşayan Liu isimli bir kadın, birkaç yıl önce bir vasiyetname hazırlayarak tüm mal varlığını üç çocuğuna bırakacağını belirtmişti.

Ancak Liu, hastalığı sırasında çocuklarının kendisini ziyaret etmediğini veya onunla ilgilenmediğini belirterek miras konusundaki fikrini değiştirmeye karar verdi.

Zonglan News’in haberine göre Liu, yanında yalnızca köpeklerinin ve kedilerinin bulunduğunu söyledi.

Liu, vasiyetini değiştirerek, ölümünden sonra tüm servetinin evcil hayvanlarının bakımı için kullanılmasını talep etti.

Bu talep doğrultusunda yerel bir veteriner kliniğinin Liu’nun mülküne yönetici olarak atandığı ve hayvanların bakımının sorumluluğunu üstlendiği bildirildi.

Ancak South China Morning Post’un haberine göre Liu, tüm servetini hayvanlarına bırakmak istese de Çinli yetkililere göre bu ülkede yasal değil.

Wills Kayıt Merkezi yetkilisi Chen Kai, “Ancak bu sorunu çözmenin alternatifleri var” dedi.

Yetkililer Liu’ya çocuklarına ona karşı tutumlarını değiştirme şansı vermesini tavsiye ediyor. Bazıları ayrıca Liu’ya veteriner kliniğini denetlemesi için güvendiği birini atamasını da tavsiye ediyor.

Çin’de sosyal medyada tartışma konusu olan Liu’nun hikayesine destek veren çok sayıda kullanıcı var.

Birçok kullanıcı, “Liu’nun böyle bir karar verdiği için ne kadar hayal kırıklığına uğradığını ve kalbinin kırıldığını merak ediyorum” gibi yorumlar yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir