CENTCOM duyurdu: Irak’taki ABD ve koalisyon güçlerine 24 saatte 3 İHA saldırısı

CENTCOM’un internet sitesinde Irak’ta gerçekleşen İHA saldırılarına ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, “ABD ordusunun son 24 saat içinde Irak’ta ABD ve koalisyon güçlerinin yakınlarındaki üç İHA’ya karşı savunma yaptığı” belirtildi.

Batı Irak’ta ABD kuvvetlerinin bir İHA’yı imha ettiği aktarılan açıklamada, ikinci İHA’ya hasar verildiği ancak “koalisyon güçlerinin hafif yaralanmasıyla sonuçlandığı” kaydedildi.

BİR İHA İMHA EDİLDİ

Açıklamada, ayrıca, Kuzey Irak’ta, ABD güçlerinin bir İHA’yı imha ettiği ve bunun herhangi bir yaralanma veya hasarla sonuçlanmadığı ifade edildi.

Irak’ın batısındaki Enbar vilayetinde ABD askerlerinin de bulunduğu Ayn el-Esed Askeri Üssü bulunuyor.

Erbil’in yaklaşık 70 kilometre kuzeydoğusundaki Harir kasabasında ise ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyona ait bir üs bulunuyor.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Anti-Terör Birimi, Harir kasabasındaki boş bir alana öğleden sonra saat 12.18’de bomba yüklü bir İHA’nın düştüğünü bildirmişti. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Biden açıkladı! Gazze'ye yardıma izinBiden açıkladı! Gazze’ye yardıma izin
Suriye ordusu, Halep ve İdlib illerine saldırdı! 1 sivil öldü, 4 sivil yaralandıSuriye ordusu, Halep ve İdlib illerine saldırdı! 1 sivil öldü, 4 sivil yaralandı
Almanya'da camiye çirkin saldırı! "Alev almış olsaydı bu bir facia olurdu"Almanya’da camiye çirkin saldırı! “Alev almış olsaydı bu bir facia olurdu”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir