Bitcoin nadir görülen bir korku duygusuyla karşı karşıya

Kripto para istihbarat platformu Santiment'in verilerine göre, sosyal medya verilerine göre Bitcoin (BTC), yatay eğilimi 65.000 dolara doğru devam ederken “uzun vadeli FUD” ile karşı karşıya.

Santiment 20 Haziran tarihli bir gönderide, “Tüccarların teslim olmaya devam etmesi nedeniyle bu sürekli FUD seviyesi nadirdir” yorumunu yaptı.

“Fiyatlar 65.000 ila 66.000 dolar arasında değiştiği için kitleler çoğunlukla Bitcoin’e karşı korkuyor veya kayıtsız kalıyor.”

Bitcoin son yedi günde değerinin %3,57'sini kaybetti. Kaynak CoinMarketCap

CoinMarketCap'in verilerine göre, geçen hafta Bitcoin fiyatı 67.294 dolar civarındaki en yüksek seviyeler ile 64.180 dolar civarındaki en düşük seviyeler arasında dalgalandı.

Santiment, 23 Mayıs'tan bu yana negatif kalan Ağırlıklı Duygu Endeksi'ne (Bitcoin'in X'te bahsettiğini ölçen ve olumlu yorumların olumsuz yorumlara oranını karşılaştıran bir ölçüm) işaret etti.

Yayınlandığı sırada endeks -0,738 seviyesindeydi ve bu da Bitcoin'den bahsedilenlerin ağırlıklı olarak X hakkında olumsuz yorumlara sahip olduğunu gösteriyor.

Ancak 10 Ocak'ta 11 spot Bitcoin ETF'sinin onaylanması ve 20 Nisan'da Bitcoin yarılanması gibi Bitcoin için olumlu olaylar, göstergenin sırasıyla 4,49 ve 2,35 pozitif seviyelere yükselmesine neden oldu.

Bitcoin, 10 Ocak'ta 4,49 puan kazanarak duyarlılık ağırlıklı en yüksek seviyesine ulaştı. Kaynak: Santimento

Sosyal medyada Bitcoin'e yönelik olumsuz düşünce, önemli takipçilere sahip tüccarlar ve analistler de dahil olmak üzere kripto topluluğunun tüm kesimlerinden geldi.

Glassnode'un baş analisti James Check, diğer adıyla “Checkmatey”, 19 Haziran tarihli bir gönderide “Bitcoin, yarılanmadan bu yana yaklaşık 60 gün boyunca 150 günlük uzun bir yatay trendde kaldı” yorumunu yaptı.

Tüccar Jelle, “Aylardır yatay fiyat hareketleri boğa piyasasının en sıkıcı aşamasıdır” dedi.

Bazı analistler uzun süreli yatay eğilimin fiyatlarda keskin bir artışa yol açabileceğine inanıyor.

Ünlü tüccar Daan Crypto Trades, “Genel olarak konsolidasyon ne kadar uzun sürerse sonraki genişleme de o kadar büyük olacaktır” dedi.

Korku ve Açgözlülük Endeksi şu anda Açgözlülük tarafında, son yedi günde 11 puan düşüşle 63'te yer alıyor.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir