Bir dönemin ünlü markası Aker Eşarp’ı TMSF satışa çıkardı

Zaman gazetesi eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlıİzzet Akyar ve eski kayınpederi Behçet Akyar’a ait olan Aker eşarbı TMSF tarafından satışa sunuldu. Bir zamanların ünlü markası Aker Eşarp, 2000’li yılların başından sonra da büyümeye devam etti.

2017 YILINDA KAYYI ATANDI

10 Haber’den Masum gökyüzüAker Eşarp’a göre kötü durum 15 Temmuz’dan sonra başladı. Şirketin sahipleri Behçet Akyar ve İzzet Akyar hakkında FETÖ davası açıldı ve mal varlıklarına el konuldu. 2017 yılında el konulan Akyar varlıklarından biri de Aker Eşarp’tı. Yöneticiler 2017 yılından bu yana şirketi yönetiyor. TMSF, şirketi 27 Ekim’de satışa çıkararak şirketin değerini 860 milyon lira olarak belirledi.

MAHKEME TALEPLERİ REDDETTİ

Şirketin ortaklarından Behçet Akyar hakkında İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada da Aker Eşrap’ın satışı gündeme geldi. Akyar’ın avukatı, müvekkili hakkında devam eden davayı gerekçe göstererek satışın durdurulmasını veya şirkete ilişkin ayrıntılı bilgilerin mahkemeye sunulmasını talep etti. Mahkeme avukatın taleplerini reddetti.

Behçet Akyar, Fethullah Gülen’e yakın isimlerden biriydi. Fethullah Gülen 1986 yılında Isparta’da gözaltına alındığında Naci Tosun, Nuri Muhammed Sungur, Tabip Üsteğmen Mustafa Sarsılmaz, Nevzat Ayvacı, Harun Tokak, Ahmet Kara, Gürbüz Dönmez, Mustafa Başarı, Murat Kırımkan ve Barbaros Kocakurt ile Behçet Akyar’ın da aralarında bulunduğu bir kişi gözaltına alınmıştı. onunla birlikte bulunuyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir