Biden'ın konuşması birkaç kez kesildi: Filistin'de soykırım yapıyorsunuz

Demokrat Parti'nin Manhattan'daki ünlü “Radio City Music Hall” gösteri merkezinde düzenlediği, yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla ve 25 milyon doların üzerinde bağışla gerçekleştirilen gecede, Amerika Başkanı Joe Biden'ın konuşması birçok protestocu tarafından defalarca bölündü. .

Sosyal medyada paylaşılan cep telefonu görüntülerinde bir kadın, “Utanmalısın Biden, Filistin'de soykırım yapıyorsun, ellerin kanlı” dedi. Çığlık attığı duyuldu.

Demokrat Parti aktivisti güvenlik güçleri tarafından hızla salondan çıkarıldı.

Gece boyunca kendisine destek veren Biden ve eski başkanlar Barack Obama ve Bill Clinton'ın konuşmaları diğer protestocular tarafından kesintiye uğramaya devam etti.

ABD Başkanı Biden'ın kampanyasında Gazze'de ateşkes çağrısı yapan protestocuların yanı sıra Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaşa da tepkiler görüldü.


“Biden hareketi çöp sahası”

Bağış kampanyası devam ederken, “Dump Biden” hareketinin oda dışında düzenlediği protestoda yüzlerce kişi Gazze ve Filistin lehine sloganlar attı.

Öte yandan İsrail bayraklı iki karşıt protestocunun Filistin yanlısı kalabalığa girmesi gerginliği artırdı ve arbede polis tarafından bastırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir