Başkan Tugay, bayramın ilk gününde Urla ve Çeşme'de vatandaşlarla buluştu – GÜNDEM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, bayramın ilk gününde Urla ve Çeşme'yi ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşların bayramını tebrik eden Başkan Tugay, yapacakları çalışmalarla turizmin amiral gemisi olan iki mahalleyi daha da kalkındıracaklarını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Urla ve Çeşme'yi ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Programına Urla'dan başlayan Başkan Tugay, esnafı ziyaret ederek bayramlarını Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan ile birlikte kutladı. Halk tarafından yoğun sevgiyle karşılanan Başkan Tugay, Balkan ilçe sakinlerinin sorunlarını dinleyerek yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Esnaf ve vatandaşlar her iki başkanı da tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi. Başkan Tugay'ın Urla'daki bir sonraki durağı İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı Urla İtfaiye Grubu oldu. Başkan Tugay burada da personeli tebrik etti.

Sıcak bir karşılama
Başkan Tugay, Urla'nın ardından Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli ile birlikte doğal güzellikleriyle dikkat çeken, tarihi bölgeleri ve turizmiyle öne çıkan Ildırı İlçesi'ndeki esnafı ziyaret etti. Tugay burada vatandaşlarla sohbet edip fotoğraf çektirdi. Vatandaşlar, seçimleri başarıyla kazanan her iki cumhurbaşkanıyla da gurur duyduklarını söyledi. Ildırı'nın 12 İyon kentinden biri olan Erythrai antik tiyatrosunu gezerek bilgi alan Başkan Tugay, 94 yaşındaki Kore gazisi Hakkı Güvercin ve 80 yaşındaki eşi Günay Güvercin'i evlerinde ziyaret etti.

“Buraya sahip çıkmamız lazım”
Reisdere ilçesinde de halkla buluşan Başkan Tugay, vatandaşların sorunlarını dinlemek ve yerinde görmek için mümkün olduğu kadar ilçeleri ziyaret ettiğini vurguladı. Başkan Tugay, “Gördüğümüz sevginin ve ilginin karşılığını ödeyemiyoruz. Çeşme İzmir'in gözbebeğidir. Markalı bir yer. Bütün İzmir gibi buraya da sahip çıkmamız lazım. Önümüzdeki iki yıl boyunca yaptığımız çalışmalarda büyük bir fark göreceksiniz. Desteğiniz bizim için çok önemli. Seçimlerde bize güçlü destek verdiniz. Bunun bedelini mutlaka ödemek zorundayız. Aksi halde utanacağız. Bir de güzel çocukların anısı var. Önce İzmir sonra da tüm Türkiye çok daha iyi işler yapacak. Bu bizim görevimizdir. Bu yüzden seçildik.”

“Cumhurbaşkanımızın tecrübelerinden faydalanacağız”
Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, Başkan Tugay ile yaptıkları ziyareti anlatarak, şunları söyledi: “Büyükşehir belediye başkanımız çok mütevazı ve halkçı bir insandır. Bayram günü geldi ve kimseye haber vermemizi istemedi. Parıltıdan uzak. Cemil Başkanımız bizim için çok büyük bir fırsat. Yolda gördüğü her olumsuzluğu not ederek bunların giderilmesi için yapılması gerekenleri anlattı. Onun tecrübelerinden faydalanacağım” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir