Barselona metrosunda bomba alarmı! İstasyonları boşalttılar

Katalonya’da yerel polis kaynaklarının basına yaptığı açıklamalarda, Katalonya Meydanı metro istasyonunda görev yapan bir güvenlik görevlisinin saatin sesini duyması ve çöp tenekesinde paket ve şüpheli teller görmesi üzerine bomba ihbarı üzerine ayağa kaldırıldığı bildirildi. bugün yerel saatle 18:00’de yanında.

Karakola gönderilen bomba imha ekiplerinin çalışmasının ardından çöpte herhangi bir risk oluşturmadığı belirtilen hırsız alarm sisteminin olduğu ve alarmın yanlış olduğu kaydedildi.

Güvenlik nedeniyle boşaltılan metro istasyonu ile seferlerin aksadığı birbirine bağlı üç metro hattının yaklaşık 1.5 saat sonra yeniden açılarak normale döndüğü açıklandı.

Barselona’da dün öğleden sonra meydana gelen bir diğer olayda, Barselona’nın en işlek hatlarından biri olan Plaza de Catalunya metro istasyonuna gelen bir trende bomba bulunduğuna dair isimsiz ihbar alınması üzerine istasyon ve çevresi boşaltıldı. yanlış alarm olduğu anlaşılınca yaklaşık 20 dakika sonra seferler yeniden başladı. (AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Rusya füzelerle vuruldu! “Sivil dolu…”
Konyaaltı Sahili'nden kareler... Tatilciler akın etti, basacak yer yok!Konyaaltı Sahili’nden kareler… Tatilciler akın etti, basacak yer yok!
Korkunç trafik kazası!  Araba kağıt gibi ezildiKorkunç trafik kazası! Araba kağıt gibi ezildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir