Balya balya para ile sınırı geçmeye çalışırken yakalandılar!

Bulgaristan Sınır kapısına sabah saatlerinde sınır kapısına gelen 12 yolcu, bir görevli ve bir şoförün bulunduğu otobüste yapılan aramada sürücü koltuğunun altına, poşetler içerisinde 200, 100, 50, 10 ve 5 euroluk banknotlar halinde saklanmış halde bulunan paraya el konuldu. Ele geçirilen miktarın 44 bin 850 euro olduğu belirlendi. Paranın otobüste görevli kişiye ait olduğunun belirlenmesi üzerine Türk vatandaşı olan 34 yaşındaki K.A. hakkında işlem başlatıldı.

TIR ŞOFÖRÜ DÖŞEME ARASINA 83 BİN 410 İNGİLİZ STERLİN SAKLADI

İngiltere’den gelip, Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye mal taşıyan Türk plakalı bir tırda yaşandı. Aracın Türk vatandaşı şoförü yanında beyan edilecek yüksek miktarda değerli ziynet eşyası, Leva veya diğer döviz cinsinden para bulunmadığını belirtti. Şüphelenen Bulgar yetkililer aracı detaylı olarak aradığında, sürücü kabininin arka kısmındaki döşemenin arka kısmına saklanmış İngiliz Sterlini cinsinden para balyalarını buldu. Ele geçirilen toplam 83 bin 410 İngiliz Sterlini’ne el konuldu.

Yakalanan parala el konulurken otobüs görevlisi ve tır şoförü hakkında olaylarla ilgili Haskovo Bölge Dairesi Svilengrad Bölge Savcılığı’nın gözetiminde soruşturma başlatıldı.

İHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Esnaftan topladığı tüplerle aracını yanmaktan kurtardı
Yer: Hatay! Bir anda ortaya çıktı, sosyal medyada merak uyandırdıYer: Hatay! Bir anda ortaya çıktı, sosyal medyada merak uyandırdı
Dehşet anları kamerada! Adres sorma bahanesiyle kurşun yağdırdıDehşet anları kamerada! Adres sorma bahanesiyle kurşun yağdırdı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir