Bahçeli'den 'Bayram': Türk tarihi sandıkta yazılmadı, herkes aklı başına gelsin! – Son dakika siyasi haberler

MHP'li Başkan Devlet Bahçeli Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Van” krizi ve yerel seçim sonrası yaşanan diğer tartışmalara ilişkin muhalefete “uyarılarda” bulundu.

Bahçeli, Van'da DEM partisi adayına belediye başkanlığı belgesi verilmesini “tamamen yanlış ve skandal” olarak tepki gösterdi. “Bunun millet iradesine saygı olduğunu iddia etmek delilik ve kandırmacadır. Çünkü Türk milletinin muhteşem iradesi her türlü bölücüye, bölücülüğe, teröre ve teröriste karşı sonuna kadar ayaktadır ve duracaktır.” dedi.

Bahçeli, seçim belgesinin teslim edilmemesi üzerine Van ve çevre illerde yapılan eylemleri de hedef aldı. “Sokakların hak arama yeri olmadığı, şiddet ve cebir kullanılmadan hak kazanılamayacağı iyi bilinmelidir. Tam tersine bir yargılama Devletin topraklarıyla bölünmez bütünlüğünü sarsacaktır. Ayrıca Devleti milletle karşı karşıya getirme sinsiceliği ve bunun sonucunda Devleti kötü duruma düşürme niyeti her şeyden önce Mart seçimlerinden sonra hızlandı. ulusal iflasın yolunu açmaktır.” dedi.

Mesajında ​​CHP'nin yerel seçim başarısına değinen Bahçeli, seçim sonuçlarına göre “Cam tavanı kırdık” diyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e de seslendi.“Cam tavanı kırdık” Türk devletinin ve Türk milletinin varlığının çatısını havaya uçurmaya asla fırsat verilmeyecektir diyenlere. Türkiye Cumhuriyeti sandıkla kurulmadı. Türk tarihi sandıkta yazılmadı. “Herkes kendine gelmeli ve şunu unutmamalı: Rüzgar ne kadar eserse fırtına da o biçecektir.” dedi.

“MİLLETİN TERCİHİ BAŞIMIZDA” DEDİ

MHP lideri Bahçeli, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinin ertesi günü yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

“31 Mart yerel yönetim seçimleri, ülke genelinde münferit birkaç olay dışında barış, güven ve huzur ortamında gerçekleşti ve böylece belirsiz sonuçlar da ortaya çıktı. Nitekim sandıkta da milli irade kendini gösterdi. Tabii ki, Aziz milletimizin takdiri ve tercihi başımızın üzerindedir. Sandıktan çıkan demokratik karara saygı duyuyoruz.” Aynı zamanda tamamlandı. 31 Mart seçimleri Türk demokratik yaşamının yüksek bir standarda ulaştığını adeta belgelemiş ve bu konuda dünyaya örnek olmuştur. Aziz milletimizin sandık yoluyla verdiği mesaj önemlidir. Milliyetçi Hareket Partisi de bu demokratik mesajı almış ve seçim sonuçlarına ilişkin çok boyutlu bir parti değerlendirmesi oluşturmak için kolları sıvamıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir